Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Manacor

Manacor - informace o letovisku

Manacor je střediskem, které se nachází na východě ostrova Mallorca. Pro turisty je Manacor lákavý svým kulturním zázemím představovaným historickými budovami a stavbami, jako je například starověké antické divadlo, zachovalé maurské zdi či římské město Pollentia. Manacor je jedním z nejkrásnějších a co do nabídky nejvšestrannějších letovisek na Mallorce.

Manacor je také baštou mallorského suvenýrového průmyslu. Kromě toho zde sídlí manufaktura, kde se vyrábějí perly Majorica. Mallorské perly jsou sice umělé, ale vyrábějí se z přírodních surovin: jsou to skleněné kuličky, potažené esencí z pravé perleti. Kuličky se ponoří do lázně, jejíchž složení je objevem německého inženýra Heusche (1925), pak se každá ručně vyleští, zváží a navlékne na hedvábnou nit. Mallorské perly jsou neobyčejně odolné proti chladu, horku, potu a kosmetickým přípravkům. Leskem, váhou šarmem a hedvábným třpytem mohou směle konkurovat svým sestrám, vzešlým z útrob perlorodek. Je to ten pravý dárek z dovolené na Mallorce.

Středisko láká jak na nádherně dlouhé a široké písečné pláže, tak na své kulturní zázemí. Z Manacoru vyplouvají lodě do Barcelony, což je pro řadu turistů lákavá nabídka. Vzdálenost Manacoru od hlavního města Palma de Mallorca je 55 km.

Tipy na výlety

Jeskyně Hams jsou známé neobyčejnými krápníkovými podzemními lesy. Jsou osvětlené magickou hrou barevných světel. Krápníky byly tvořeny záhadnou, nikým nevysvětlenou anomálií. Ze stalaktitů proti přírodním zákonům začaly vyrůstat proti směru zemské přitažlivosti výběžky do všech stran.

Dále můžete navštívit slavné jeskyně Drach (Dračí), kde budete moci nejenom obdivovat podmanivou krásu krápníkových jeskyní, ale i zaposlouchat se do koncertu vážné hudby u největšího podzemního jezera na světě - Martelova jezera. Umělecký dojem je umocněn nádhernou akustikou rozlehlých prostor a hrou světel. Po ukončení koncertu můžete nasednout do loděk, kterými vyplujete po hladině Martelova jezera až téměř k východu. Tam si všimnete kamenného "draka", kterého vynesli na povrch a dnes je vděčným objektem fotografů. Dračí jeskyně jsou starší, proto i jejich krápníky mají jiný tvar. Rovněž byly objeveny mnohem dříve - po staletí je ostrované využívali jako úkryt před piráty či jinými dobyvačnými nájezdníky.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA