Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Port Pollenca

Port Pollenca - informace o letovisku

Port Pollenca je velmi důležité letovisko ležící v malebné krajině na severovýchodě ostrova Mallorca. Přístav Pollença se nachází asi 8 km od tohoto města a původně byl malou rybářskou vesničkou, která se však časem rozrostla na městečko prosperující z turismu. Nachází se zde malý, skvostný záliv ve tvaru podkovy s mělkou vodou, který je ideální hlavně pro rodiny s malými dětmi. Záliv je navíc chráněný obrovským horským masivem, který skýtá příležitosti k procházkám s nádhernými výhledy.

Stejně jako Puerto D'Alcúdia je tento přístav domovem pro luxusní jachty, které jsou zde přitahovány hlavně množstvím rybích restaurací, které bývají vyhlášené jako jedny z nejlepších na Mallorce. Pro jachtaře je zde ráj. Dodnes je v Port Pollenca zachováno kouzlo staré rybářské obce. V Port Pollenca si můžete vyzkoušet celou řadu vodních sportů nebo ochutnávat některé z místních gastronomických výtvorů.

Pollenca je tiché městečko, plné typických španělských rysů, může návštěvníkům nabídnout hojnost kulturních a historických památek. Je to taktéž místo každoročního festivalu klasické hudby, který se koná vždy během léta a přitahuje i mezinárodní hudebníky na nejvyšší úrovni. Koncerty komorních těles a sólistů se odehrávají na nádvoří bývalého dominikánského kláštera Santo Domingo.

Další událostí, která zde přitahuje zájem turistů a domorodců je „Davallament“ – náboženská demonstrace, která se koná vždy na Velký Pátek. Portrét Kristova těla je snesen z El Cavaria, po 365 schodech, které směřují dolů z hlavního městského kostela. Z těchto 365 schodů každý znázorňuje jeden den v roce a kostel je slavný hlavně pro jeho portrét Panny Marie, který byl vytvořen ve 13. století a který rozhodně musíte vidět.

Trhy se v Pollence konají každou sobotu a zadávají příčinu pro návštěvníky, aby „probádali“ město, obdivovali nádherné výhledy na přístav z vrcholku schodů a podívali se na Římany vybudovaný akvadukt. Římané věděli, proč se nejdříve usadili u Pollense. Obrovský záliv nabízel jejich loďstvu dobrou ochranu před větrem. Také éra turismu začala ve stejném okolí, poé když prominenti jako Clint Eastwood, Marlene Dietrich a jiní navštěvovali hotel Formentaro.

Pokud navštívíte Mallorcu během srpna, tak rozhodně doporučujeme jít se podívat na místní bitvu, která oslavuje vítězství nad tureckými piráty – konfliktem, který byl veden zvráceným tureckým Kapitánem Dragutem. Domorodci si tuto slavnou událost připomínají vždy 2. srpna.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA