Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Llucmajor

Llucmajor - informace o letovisku

Llucmajor je čtvrté největší město na ostrově. Katastr města činí 10 procent rozlohy ostrova. Je to město řemeslníků a sedláků. Llucmajor je považován za jedno z nejvýznamnějších měst Mallorcy díky obuvnickému průmyslu. Vyrábějí se tu jednak boty – kromě jiného i pro Charlese Jourdana, a také keramika. V okolí se pěstují mandle, meruňky a obilí. Turistický ruch se stal třetím zdrojem výdělku.

Před branami města utrpěl roku 1349 mallorský král Jakub III. se svým vojskem porážku v bitvě s Petrem IV. aragonským. V bezprostřední blízkosti tržiště stojí pomník obuvníků, které město postavilo na počest svých nejzdatnějších řemeslníků.

Strmé pobřeží Marina de Llucmajor je 30kilometrový úsek mezi S´Arenalem na pláži Playa de Palma a jachtařským přístavem Sa Rápita, kde začínají duny v okolí Es Trenc. Na této přímo na jih obrácené pláži najdete jen několik málo letovisek, zato však velkých, jako například Cala Pí a Vallgornera.

Přírodní pobřeží v Es Trencu a romantický klášter na špičce hory Randa jsou dvě místa, která dělají život v okolí Llucmajor  přitažlivým. Množství golfových hřišť a jachtových přístavů, osamocené zálivy  a přírodní jízdárny nabízejí využití volného času dle chuti.

Vedle krásných písečných nebo skalnatých pláží omývaných křišťálově čistou mořskou vodou je lákadlem Llucmajoru prehistorická osada Capocorb. Llucmajor představuje ideální místo pro aktivní dovolenou s možností vodních sportů, výletů, ale také odpočinku.

Tipy na výlety

Capicorp Vell je dobře zachovalé a zčásti restaurované sídliště z doby bronzové, 12 km jižně od Llucmajoru, 5 km od Cabo Blanco s obrannými, obytnými a strážními věžemi z megalitových kvádrů.
Cala Pí je asi 3 kilometry dlouhý fjord, který ústí do 20 metrů široké písečné zátoky. Dolů vedou schody vytesané do skály. Nad pláží se tyčí středověká strážní věž s výhledem na ostrov Cabrera.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA