Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Costa Dorada - informace o oblasti

Costa Dorada neboli Zlaté pobřeží je oblast Katalánska jižně od Barcelony. Je vyhledávaným místem odpočinku zejména pro jeho široké písečné pláže a příjemné počasí. Správním centrem oblasti je historická Tarragona s řadou antických a středověkých památek i populárními býčími zápasy. Za návštěvu stojí také malé romantické městečko Sitges. Costa Dorada je nádherná destinace, která nenabízí jen úžasné pobřeží, ale turisté se zde mohou věnovat i různým sportovním či kulturním aktivitám.

Pobřeží Costa Dorada je situováno v jižním Katalánsku asi 110 km od Barcelony, se svými rozsáhlými písčitými plážemi patří k oblíbeným místům ve Španělsku. Jižní Katalánsko je ze všech jeho částí nejdivočejší. Do Valencie z něj vede Zlaté pobřeží (Costa Daurada), nalézá se zde delta řeky Euro. Katalánská kuchyně obecně je plná všemožných druhů masa, ovoce, patří k ní samozřejmě i olivy. Ochutnat můžete Alioli – krém z česneku a oliv. I v Katalánsku se dodržuje siesta. Obědvá se tu mezi 14. až 15. hodinou a po něm je doba odpočinku, kdy jsou zavřené obchody.

Salou je přímořské letovisko s překrásnými písečnými plážemi, ležící přibližně 100 km jižně od Barcelony. Pláže a mořská voda v této oblasti patří k nejčistším z celého pobřeží Costa Dorada. Na historické centrum města navazuje moderní výstavba desítek hotelů a apartmánů.

K nejzajímavějším turistickým atrakcím patří světelná fontána v Salou, starý rybářský přístav v Cambrils a obrovský aquapark v La Pinedě. Aquapark La Pineda nabízí nespočetné množství skluzavek, tobogánů, vířivých proudů a mnoha dalších vodních atrakcí.

Tipy na výlety

Navštivte největší evropský zábavní park Port Aventura, nacházející se přímo na okraji Salou. Za branami Port Aventury vás čekají exotické země a zajímavé atrakce. V řadě vystoupení a vodních atrakcí vás čeká směs barev a forem, zemí a lidí, historie a poezie. Zanechá ve vás spoustu krásných vzpomínek. Několik tematických oblastí vám umožní „ochutnat“ atmosféru vybraných oblastí světa. V areálu jsou k vidění expozice Mexika, Číny, Polynésie, Katalánska a Divokého západu. Ze Salou i La Pinedy lze k Port Aventura dojet městskou dopravou.

Tarragona – leží asi 5 až 10 km severně od letovisek Salou a La Pineda. Z obou letovisek je možné dojet do Tarragony městskou dopravou. Za hlavní město si ho zvolili už Římané, kteří zde zanechali spoustu památek – například krásný amfiteátr nebo zbytky původního městského opevnění a spousta nálezů z římského období se nachází také v místním Národním archeologickém muzeu.

Zajímavosti a památky

- Hrad v Costa Dorada, podle kterého je město pojmenováno, byl postaven v 10. století a přibližně ze stejné doby je i farní kostel Panny Marie v blízkosti hradu.
- Muzeum Cau Ferrat, Calle Fonollar - dům, kde bydlel malíř, spisovatel Santiago Rusiňol.

Costa Dorada a okolí

- Tarragona (římské ruiny a katedrála);
- cisterciácké kláštery Santes Creus a Santa María de Poblet;
- vinařská oblast Penedés;
- Tortosa (katedrála);
- delta Ebra (přírodní rezervace);

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA