Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Deltebre

Deltebre - informace o letovisku

Mezi řekou Ebro a Středozemním mořem se rozkládá malé městečko Deltebre, kde žije kolem 10 tisíc obyvatel. Je situována na jihovýchodě regionu, v národním parku  Parc Natural del Delte de l´Ebre. Tato přírodní chráněná oblast je pokrytá rýžovými poli, která jsou hlavním zdrojem příjmů zdejších obyvatel.

Delta řeky Ebro je přírodní rezervací, která se stala domovem a hnízdištěm pro mnoho druhů ptáků. Jedněmi ze vzácných obyvatel jsou například plameňáci. Řeka je velmi bohatá na ryby, proto je vyhledávanou lokalitou hlavně pro rybáře. V řece se loví především sumci, candáti, kapři, bílá ryba a některé druhy táhnoucích mořských ryb. Konají se zde speciální kurzy rybolovu jak v moři, tak i ve sladkovodních vodách.  Rybáři mají možnost si zde pronajmout středně velké rybářské čluny pro pobřežní lovení, které je maximálně do 60 mil od pobřeží. Dále jsou zde k dispozici lodě pro lov velkých exemplářů v moři i v řece.

V samotném centru městečka Deltebre se nachází množství ubytovacích i stravovacích zařízení. Najdete zde také sedm nákupních středisek, například Suma, Dia, Mercadona a další. Ceny potravin jsou přiměřená, dalo by se říct, že jsou shodné s cenami v Česku. K dispozici je návštěvníkům také pošta, lékárna, zdravotní středisko i bankomat. Pobyty v Deltebre jsou určeny rodinám s dětmi a rybářům, kteří chtějí kombinovat pobyt u moře s rybolovem.

Nedaleko Deltebre se rozkládá rekreační zóna Riomar, která leží přímo na pobřeží Costa Dorada. Písečná pláž je díky pozvolnému vstupu do moře ideální pro děti i nezkušené plavce. Oblíbeným vodním sportem zde je především plachtění. Nejen řeka, ale také moře je velmi štědré na ryby, loví se zde především mořský okoun, tuňáci, makrely, cípalové a několik druhů korýšů. Asi kilometr od Riomar se nachází kotviště a půjčovna rybářských lodí. Před ní se každý den setkávají rybáři, aby se pochlubili svými největšími úlovky.

Pokud zatoužíte po poznání dalších zajímavých míst v oblasti, doporučujeme návštěvu Tarragony, která je vzdálena 75 km směrem na jihozápad. Přibližně 190 km na jihovýchod leží Barcelona, zajímavá jsou také městečka Salou, Tortosa nebo L´Ampolla. Podniknout můžete i dobrodružné pěší nebo cyklistické výlety do Ebrodelta, Montsia, Terra Alta, Priotar a Peňíscola.

Přibližně 70 km je vzdálen zábavní park Port Aventura, který byl ve stylu Disneylandu vytvořen filmovým studiem Universal Studios. Návštěvníci se zde mohou pobavit na atrakcích, jako je maxicentrifuga. Prostředí je inspirováno známými filmy.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA