Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sant Carles de la Rápita

Sant Carles de la Rápita - informace o letovisku

Sant Carles de la Rápita je původně rybářská obec ležící na jihovýchodě Katalánska, na prosluněném pobřeží Costa Dorada. V minulých letech se s přílivem turistů začala proměňovat v poměrně živé a oblíbené letovisko, které je ideální pro strávení dovolené.

Hlavním turistickým lákadlem je neuvěřitelných 24 km dlouhá písečná pláž, která v některých místech dosahuje šířky až 100 metrů. Proto se vám zde nemůže stát, že byste se na pláži tísnili v davu lidí. Provozovat můžete celou řadu vodních sportů, vybrat si můžete třeba windsurfing, paragliding, kitesurfing, parasailing, jízdu na vodních lyžích, šlapadlech, potápění, šnorchlování i rybaření. Zapůjčit si můžete také vodní skútry nebo kajaky. Pláž má pozvolný vstup do teplého Středozemního moře, proto ji vyhledávají i rodiny s malými dětmi.

Ve vzdálenosti 15 km se uprostřed hor nachází sladkovodní přehrada, kde lze také provozovat nejrůznější vodní sporty. Okolní nedotčená a krásná příroda přímo vybízí s pěším nebo cyklistickým výletům na horských kolech. Zavítejte i do přírodní chráněné oblasti Punto Galacho, kde žije množství vzácných druhů ptáků.

Nedaleko Sant Carles de la Rápita se rozkládá národní parku  Parc Natural del Delte de l´Ebre. Tato přírodní chráněná oblast je pokrytá rýžovými poli, která jsou hlavním zdrojem příjmů zdejších obyvatel.

Delta řeky Ebro je přírodní rezervací, která se stala domovem a hnízdištěm pro mnoho druhů ptáků. Jedněmi ze vzácných obyvatel jsou například plameňáci. Řeka je velmi bohatá na ryby, proto je vyhledávanou lokalitou hlavně pro rybáře. V řece se loví především sumci, candáti, kapři, bílá ryba a některé druhy táhnoucích mořských ryb. Konají se zde speciální kurzy rybolovu jak v moři, tak i ve sladkovodních vodách.  Rybáři mají možnost si zde pronajmout středně velké rybářské čluny pro pobřežní lovení.

Pokud zatoužíte po poznání dalších zajímavých míst v oblasti, doporučujeme návštěvu Tarragony, která je vzdálena 75 km směrem na jihovýchod. Přibližně 180 km na jihovýchod leží i Barcelona. Zajímavá jsou také městečka Salou, Tortosa, Vinarós, Deltebre nebo L´Ampolla.

Přibližně 80 km je vzdálen zábavní park Port Aventura, který byl ve stylu Disneylandu vytvořen filmovým studiem Universal Studios. Návštěvníci se zde mohou pobavit na atrakcích, jako je maxicentrifuga. Prostředí je inspirováno známými filmy.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA