Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cambrils

Cambrils - informace o letovisku

Na katalánském pobřeží Costa Dorada se rozkládá rybářská obec Cambrils, kde žije okolo 17 tisíc obyvatel. Cambrils se proslavilo svými gastronomickými specialitami, kvalitními restauracemi a chutnými pokrmy – je opravdovým rájem pro labužníky. To je také jeden z důvodů, proč se sem každoročně sjíždí stále více turistů.

Cambrils je hojně navštěvovaným střediskem během celého roku. Turisté zde mají možnost využít nepřeberného množství nejrůznějších aktivit. Velkým lákadlem jsou především zdejší písečné pláže, které se táhnou v délce až 7 km. Jsou velmi hezké, udržované a mají pozvolný vstup do moře, což oceňují zejména rodiny s malými dětmi a nepříliš zdatní plavci. Za poplatek je možné si na nich pronajmout lehátka a slunečníky. Máte možnost zde vyzkoušet některý z oblíbených vodních sportů nebo navštívit zdejší sportovní přístav.

I když je Cambrils dnes již moderním letoviskem, dokázalo si uchovat ráz typické španělské vesnice. Pyšní se starým rybářským přístavem, kam každý den připlouvají rybářské lodě s čerstvými úlovky. Těmi jsou pak zásobovány místní restaurace, kde můžete ochutnat některou z rybích specialit nebo neobvyklé plody moře. Cambrils je prostě lákadlem pro všechny milovníky dobré kuchyně a gastronomie oblasti.

Centrum města je poseto obchody, butiky a supermarkety, kde seženete naprosto vše, na co si vzpomenete. O večerní zábavu se postarají bary, diskotéky, kluby s živou hudbou a tancem a další noční podniky, které mají otevřeno až do ranních hodin. Přes den klidnější středisko se tak se západem slunce proměňuje v živé centrum. Mezi místní atrakce patří krásná světelná fontána.

Pokud zatoužíte po poznání dalších zajímavých míst v okolí, zajeďte si třeba do 20 km vzdálené historické Tarragony, 110 km jihovýchodně pak leží hlavní město Katalánska – Barcelona. Milovníci golfu se mohou vydat do 30 km vzdáleného El Catlaru, kde najdou 18 jamkové golfové hřiště. Letovisko je se všemi městečky propojeno pravidelnou autobusovou dopravou.

Vynechat byste neměli ani návštěvu zábavního parku Port Aventura, který leží 7 km od Cambrils. Jde o největší evropský zábavní park, který se nachází přímo na okraji Salou. Nejen děti, ale i dospělé sem lákají stovky atrakcí, jež jsou umístěny v areálu. Kromě obří centrifugy jsou zde k vidění také expozice Mexika, Polynésie, Číny, Divokého západu i Katalánska.

Nedaleko se ještě rozkládá vodní park Aquapark La Pineda, kde se můžete vyřádit na skluzavkách, tobogánech, vířivých proudech a mnoha dalších atrakcích. Za vidění rozhodně stojí také městečko La Pineda.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA