Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Torredembarra

Torredembarra - informace o letovisku

Na severu Španělska se v Katalánsku rozkládá rybářská obec Torredembarra. Je situovaná na pobřeží Costa Dorada nedaleko historického města Tarragona. Torredembarra se během posledních několika let proměnila v oblíbené turistické centrum, kde návštěvníci najdou vše ke strávení pohodové dovolené u moře.

Nejvhodnější dobou pro návštěvu jsou letní měsíce, kdy si zde můžete užívat místních písečných pláží a teplého španělského klimatu. Okolí obce oplývá bohatou středozemní faunou a florou, proto je ideální pro podnikání pěších a cyklistických výletů po značených stezkách.

Nejvyhledávanější pláží je Barri Maritim, která je tvořena jemným pískem, má pozvolný vstup do moře a najdeme ji přímo u města. Písečná pláž se táhne v délce 4 km, směrem na severovýchod se proměňuje v malé duny, což ji dělá ještě přitažlivější. Celá severní část této oblasti je navíc chráněna ještě slanými močály. Místo se stalo útočištěm a hnízdištěm pro několik druhů ohrožených ptáků. Je také důležitou zastávkou pro ptáky směřující ke Středozemnímu moři. Oblast byla proto vyhlášena za chráněnou oblast.

Jedinečná je také šířka pláže, v některých místech se dá naměřit až 90 metrů. To zajišťuje dostatek prostoru a soukromí. Za malý poplatek máte možnost si pronajmout lehátka a slunečníky, nebo si vyzkoušet některý z vodních sportů. Oblíbený je zejména surfing, plachtění, jízda na vodních lyžích, skútrech nebo vodních šlapadlech. Díky průzračně čisté vodě si zde na své přijdou také potápěči a milovníci šnorchlování, kteří mnohou pozorovat život pod mořskou hladinou. 

Centrum městečka je plné obchůdků, barů, restaurací a najdete tam i supermarket. O večerní zábavu se postarají místní diskotéky, kluby s živou hudbou a tancem nebo jiné noční podniky. Mezi hlavní zajímavosti patří hrad El Castillo, kde dnes sídlí radnice města, věž La Torre de la Villa a letní sídlo La Villa del Moro. Významnou církevní památkou je kostel Iglesia Parroquial de San Pedro Apóstol.

Nevynechejte ani tematický park Port Aventura, který byl ve stylu Disneylandu vytvořen filmovým studiem Universal Studios. Návštěvníci se zde mohou pobavit na atrakcích, jako je maxicentrifuga. Prostředí je inspirováno známými filmy a nadšené budou hlavně děti. Port Aventura je vzdálen přibližně 10 km. Navštívit můžete také Barcelonu (80 km), Tarragonu (10 km) nebo letoviska Creixell či Altafulla.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA