Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Altafulla

Altafulla - informace o letovisku

Altafulla je historická vesnice na východě Katalánska, ležící na pobřeží Costa Dorada, asi 1 km od Středozemního moře. Svým návštěvníkům nabízí vše, co si jen mohou na své dovolené přát. Najdeme zde příjemné středomořské podnebí, rozlehlé pláže s jemným zlatavým pískem, a malebné historické jádro města. Dokonalá infrastruktura, řada sportovních činností, bohatá nabídka hospůdek, barů, restaurací i čilý noční život zajistí, že se zde opravdu nebudete nudit. Altafulla je ideální pro příjemnou relaxačně-odpočinkovou dovolenou.

Návštěvníkům je zde k dispozici kompletní zázemí v podobě ubytovacích, stravovacích, sportovních i zábavních zařízení. Altafulla má moderní a kompletní nabídku hotelů, kempů i apartmánů. Mezi největší lákadla patří rozlehlé a velmi pěkné písečné pláže, které mají pozvolný vstup do moře, proto jsou vhodné pro rodiny s malými dětmi i méně zdatné plavce.

Za poplatek je možné si pronajmout lehátka i slunečníky. Koupání je umožněno v průzračně čistých vodách Středozemního moře. Věnovat se zde můžete mnoha druhům vodních sportů, jako je například windsurfing, vodní lyžování, jízda na vodním skútru, plachtění a také rybolov.

Altafulla patří mezi historicky nejvýznamnější města tohoto kraje, je proto jako stvořené pro milovníky historie a kultury. Historické jádro je přitažlivé svými úzkými klikatými uličkami, které jsou lemovány bílými domy, a na každém kroku zde narazíte na krámek se suvenýry. Většina památek v centru města pochází z 18. století, jsou velmi dobře zachovalé. Nejcennější památkou jsou pozůstatky římské vily Els Munts, která je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. Dále se můžete kochat památkami jako Ruta el Cister, Vilafranca nebo Ruta del vino.

Sportovně založení jedinci jistě ocení široké možnosti vyžití, je zde jezdecká dráha, 18 jamkové golfové hřiště El Catlar, podmořský klub Club Marítimo, možné jsou také vyjížďky na koni nebo hraní tenisu. Okolí porostlé borovicovými lesy láká k zajímavým pěším a cyklistickým výletům.

Altafulla leží jen asi 10 km od proslulé Tarragony a asi 80 km jihozápadně od Barcelony. Pravidelnou autobusovou linkou se můžete vypravit do okolních letovisek jako je třeba Torredembarra, Vilafranca nebo Salou.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA