Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Salou

Salou - informace o letovisku

Salou je jedno z neoblíbenějších a nejluxusnějších středisek na katalánském pobřeží Costa Dorada. Vyhledáváno je především zahraniční klientelou, která zde najde vše potřebné ke strávení pohodové a ničím nerušené dovolené. Proslavilo se především překrásnými písečnými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Stálé počasí s vysokým počtem slunečných dní dělá ze Salou ideální destinaci pro celoroční rekreaci.

Zdejší pláže patří údajně mezi nejhezčí v celém Španělsku. Díky povětšinou klidnému moři zde mohou bez starostí dovádět malé děti i nepříliš zkušení placi. Všechny pláže v Salou jsou veřejné, v blízkosti hotelů si za malý poplatek můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Turistům je na plážích poskytován veškerý servis ve formě barů, sociálních zařízení, sprch a plážových restaurací. Pro děti je zde připraveno několik hřišť a sportovišť. Koupání je umožněno v čistém Středozemním moři, které však může být zakaleno zvířeným pískem.

Hlavní pláží je 1200 metrů dlouhá Platja Llevant nacházející se v centrální části letoviska. Je lemována skvělou palmovou promenádou Avenida Jaume I. Směrem na sever je pobřeží přerušováno skalnatými útesy, mezi nimiž se vytvořily malé písčité i oblázkové plážičky, kde najdete dostatek soukromí.  Moře láká k vyzkoušení některého z vodních sportů, jako je například windsurfing, paragliding, kitesurfing, parasailing, jízda na vodních lyžích, šlapadlech, potápění, šnorchlování i rybaření. Zapůjčit si můžete také vodní skútry nebo kajaky.

Během posledních několika let se Salou proměnilo v centrum obchodu, sportu, zábavy a skvělé gastronomie. V centru najdete celou řadu restaurací, barů, diskoték, klubů a obchodů. Milovníci nočního života si tak mohou užívat radovánek až do časných ranních hodin. Sportovně založení jedinci si mohou zahrát plážový volejbal, tenis nebo se vydat na zajímavý pěší výlet do okolí.

Na historické centrum města plynule navazují turistické rezidence, penziony a hotely. Nejzajímavější atrakcí Salou je světelná fontána, najdete zde však mnoho historicky a architektonicky cenných památek. Salou je místní autobusovou dopravou spojeno s okolními letovisky, jako je Cambrils, Pineda a navštívit můžete i 10 km vzdálenou Tarragonu.

Přibližně 5 km od Salou se nachází nejrozsáhlejší zábavní park ve Španělsku – Port Aventura. najdete zde mnoho nejrůznějších atrakcí pro děti i dospělé, konají se zde vystoupení i koncerty.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA