Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Calafell

Calafell - informace o letovisku

Na katalánském pobřeží Costa Dorada se rozkládá městečko Calafell, které se pyšní několika kilometry čistých a udržovaných písečných pláží. Ty jsou velkým lákadlem a přitahují sem spousty turistů. Díky pozvolnému vstupu do moře jsou vhodné pro malé děti i nezkušené plavce. Je zde mnoho možností sportovního vyžití, vyzkoušet můžete windsurfing, potápění, šnorchlování, kanoistiku, plachtění, vodní lyžování nebo populární parasailing. Za malý poplatek máte možnost si pronajmout lehátka a slunečníky. Koupání je umožněno v průzračně čisté vodě Středozemního moře.

Středisko je vhodné pro všechny věkové skupiny. Najdete zde klid pro relaxaci a odpočinek, ale i spoustu možností zábavy. Během letní sezony se Calafell stává rušným střediskem s vycházkovou kolonádou lemovanou palmami, sítí hospůdek a obchodů, diskotékami a dalšími atrakcemi. Pokud budete chtít, můžete vyrazit za zábavou do centra městečka. K dispozici je také nákupní centrum i řada menších obchůdků se suvenýry. Calafell však nejsou jen hotely, obchody a pláže – město ukrývá rovněž několik historických zajímavostí a cenných památek. Příjemnou procházkou se dostanete až k místnímu zámku, jenž byl vystavěn na kopci nad městem.

V této původně rybářské obci žije okolo 10 tisíc obyvatel, kteří se živí převážně prací ve službách cestovního ruchu, zemědělstvím a rybolovem. Pokud zatoužíte po poznání dalších zajímavých míst v oblasti, doporučujeme návštěvu Tarragony, která je vzdálena 40 km směrem na severovýchod. Přibližně 60 km jihozápadně leží Barcelona, zajímavá jsou ale také městečka El Vendrell, Cunit, Cubelles nebo Vilanova i la Geltrú. V sousedství se rozkládá obec Segur de Calafell, která je jakýmsi předměstím Calafellu.

Vypravit se můžete také na lodní vyjížďku do překrásných skalnatých zátok podél pobřeží Costa Brava. Přitažlivý je rovněž 25 km vzdálený Akvapark s tobogány, bazény a dalšími vodními atrakcemi pro děti i dospělé. Nevynechejte ani tematický park Port Aventura, který byl ve stylu Disneylandu vytvořen filmovým studiem Universal Studios. Návštěvníci se zde mohou pobavit na atrakcích, jako je maxicentrifuga. Prostředí je inspirováno známými filmy. Port Aventura je vzdálen přibližně 50 km. Ve městě Sitges jsou možností hraní golfu.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA