Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

L' Ametlla de Mar

L' Ametlla de Mar - informace o letovisku

Na jihovýchodě Katalánska se rozkládá malá rybářská obec L´Ametlla de Mar, kde žije kolem 5 tisíc obyvatel. Je situována přímo na pobřeží Costa Dorada, díky čemuž je turisticky velmi vyhledávaná. Městečko je lemováno krásným pobřežím s písčitými plážemi, kde se můžete oddávat relaxaci, chytat bronz na sluníčku nebo se věnovat některému z nabízených vodních sportů, jako je plachtění, surfování, potápění, šnorchlování, jízda na vodních lyžích nebo šlapadlech.

Pláže mají pozvolný vstup do moře, proto si je oblíbily rodiny s malými dětmi a odváží se sem i méně zdatní plavci. Za malý poplatek je možné si pronajmout lehátka a slunečníky.  Kromě hlavní pláže jsou zde ještě další malé zálivy, které tvoří romantické soukromé plážičky.  Ty se táhnou v délce více než 14 km a nabízí dostatek soukromí všem, kdo si chtějí vychutnat klid, pohodu a jen poslouchat šumění moře.

Kromě nádherného pobřeží patří mezi velká lákadla letoviska také zdejší bary a restaurace, které jsou známé svou kvalitou. Ochutnat zde můžete celou řadu nejrůznějších rybích specialit, plodů moře a tradičních španělských jídel. V L´Ametlla de Mar se totiž nachází rybářský přístav s trhem, restaurace tak mají čerstvé ryby přímo z první ruky. O zábavu se postarají místní diskotéky, kluby s živou hudbou a další podniky. V obci je rozeseto také několik obchůdků s nejrůznějším zbožím a najdete zde i supermarket.

Jedinečné je rovněž okolí letoviska, které je protkáno sítí turistických i cyklistických stezek. Máte tak možnost odtud podniknout několik velmi zajímavých výletů do blízkého okolí. Mezi další pozoruhodnosti patří přístavy Calafat a Sant Jordi D'Alfama v zálivech "Las Tres Cales" a přírodní přístav l'Estany.

Pokud máte k dispozici auto, můžete se vydat na průzkum vzdálenějších měst, jako je Tarragona (50 km) nebo Barcelona (150 km). Z L´Ametlla de Mar je zajištěno pravidelné autobusové spojení s blízkými letovisky jako Salou, Miami Platja nebo L´Ampolla.

Asi 45 km odtud je vzdálen zábavní tematický park Port Aventura, který byl ve stylu Disneylandu vytvořen filmovým studiem Universal Studios. Návštěvníci se zde mohou pobavit na atrakcích, jako je maxicentrifuga. Prostředí je inspirováno známými filmy.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA