Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

L' Ampolla

L' Ampolla - informace o letovisku

Na jihovýchodě Katalánska se rozkládá malá rybářská obec L' Ampolla, kde trvale žije kolem 1700 obyvatel. V posledních letech zaznamenala velký příliv turistů, což má za následek, že se začíná pomalu proměňovat v prázdninové středisko s hotely, restauracemi a možnostmi zábavy a sportu. Leží přímo na pobřeží Costa Dorada a jeho břehy jsou omývány Středozemním mořem. To vše z něj dělá přitažlivou destinaci, která je ideální pro strávení pohodové a bezproblémové dovolené.

Zdejší pláže jsou tvořeny zlatavým hrubším pískem a mají pozvolný vstup do moře, což ocení hlavně rodiny s malými dětmi. Trénovat své plavecké schopnosti tady mohou také méně zdatní plavci. Nedávno byl v L´Ampolla založen přístav jachet. Najdete zde také rybářský přístav, kde se každý den koná trh s čerstvými rybami a nejrůznějšími plody moře. L´Ampolla je obklopeno nádhernou a nedotčenou přírodou, která láká k pěší turistice nebo cyklistickým výletům.

Městečko leží v blízkosti národního parku v údolí řeky Ebro - Parc Natural del Delte de l´Ebre. Tato přírodní chráněná oblast je pokryta četnými rýžovými poli. Delta řeky Ebro je přírodní rezervací, která se stala domovem a hnízdištěm pro mnoho druhů ptáků. Jedněmi ze vzácných obyvatel jsou například plameňáci. Řeka je velmi bohatá na ryby, proto je vyhledávanou lokalitou hlavně pro rybáře.

V řece se loví především sumci, candáti, kapři, bílá ryba a některé druhy táhnoucích mořských ryb. Konají se zde speciální kurzy rybolovu jak v moři, tak i ve sladkovodních vodách.  Rybáři mají možnost si zde pronajmout středně velké rybářské čluny pro pobřežní lovení, které je maximálně do 60 mil od pobřeží. Dále jsou zde k dispozici lodě pro lov velkých exemplářů v moři i v řece.

Pokud zatoužíte po poznání dalších zajímavých míst v oblasti, doporučujeme návštěvu Barcelony, která je vzdálena 165 km směrem na jihovýchod. Přibližně 65 km na jihovýchod leží historická Tarragona. Zajímavá jsou také městečka Salou, Tortosa nebo L´Amettla de Mar.

Skvělým výletem je návštěva zábavního parku Port Aventura, který byl ve stylu Disneylandu vytvořen filmovým studiem Universal Studios. Návštěvníci se zde mohou pobavit na atrakcích, jako je maxicentrifuga. Prostředí je inspirováno známými filmy.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA