Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alcanar

Alcanar - informace o letovisku

Na jihovýchodě regionu se na překrásném pobřeží Costa Dorada rozkládá zajímavé městečko Alcanar. Návštěvníky sem lákají především krásné písečné pláže a také okolní nedotčená příroda. Alcanar tak poskytuje možnost báječné rodinné dovolené v úžasném prostředí, které si zamilujete.

Alcanar neleží přímo u moře, nachází se asi 2 km od pobřeží. Tam se můžete vypravit pravidelnou autobusovou linkou. V blízkosti pláží je sportovní přístav. Pláže mají pozvolný vstup do moře, což ocení nejen rodiny s dětmi, ale také méně zdatní plavci. Provozovat zde můžete nejrůznější druhy vodních sportů, jako je například paragliding, windsurfing, potápění, šnorchlování, jízda na vodních lyžích, šlapadlech nebo skútrech. Za malý poplatek je možné si pronajmout lehátka a slunečníky.

V centru letoviska najdete supermarket, obchody s potravinami a suvenýry, restaurace, bary i četné pamětihodnosti. Zdejší restaurace lákají na rybí speciality a pokrmy z darů moře, stejně tak jako na skvělé grilované maso. O večerní zábavu se postará diskotéka, podniky a kluby s živou hudbou a tancem. Alcanar je poměrně klidné letovisko, ale pokud toužíte po zábavě, také nebudete zklamáni.

Asi 5 km odtud se rozkládá přírodní chráněná oblast Delta del Ebro, která se stala domovem a hnízdištěm mnoha rozličných druhů ptáků. Typické jsou pro tuto oblast také rozlehlá rýžová pole. Člunem můžete podniknout výlet po řece Ebro až k jejímu ústí do moře. Milovníci golfu by měli navštívit 8 km vzdálené hřiště Panorámica Golf y Country Club.

Zajímavým výletem bude i návštěva některého z okolních letovisek, jako je St Carles de la Rapita, Vinarós, Tortosa, Peňíscola nebo Cases d´Alcanar. Městečko Alcanar je situováno cca 80 km jižně od Tarragony a 190 km jihozápadně od hlavního města Katalánska – Barcelony. Zajímavý je rovněž 80 km vzdálený tematický park Port Aventura, který byl ve stylu Disneylandu vytvořen filmovým studiem Universal Studios. Návštěvníci se zde mohou pobavit na atrakcích, jako je maxicentrifuga. Prostředí je inspirováno známými filmy.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA