Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Costa del Sol - informace o lokalitě

Costa del Sol neboli Pobřeží slunce užívá tento název právem. Říká se, že zde slunce svítí až 300 dní v roce a dalších 65 dní je také velmi příjemných. Costa Del Sol - sluneční pobřeží zaujímá asi 300 km na jihu Španělska a je ze severu chráněno pohořím, které zabraňuje přístupu chladného vzduchu a deště. Málo srážek, neustálý vánek a příjemné teploty po celý rok udělaly z Costa del Sol nejnavštěvovanější místo Andalusie, neboť se pyšní širokou paletou kvalitních hotelů, ale hlavně dlouhými krásnými plážemi, čistou vodou, širokou nabídkou zábavy, nákupů, sportu, proslulou španělskou kuchyní a přátelskými místními obyvateli, kteří si turistů cení.

Pobřeží Costa del Sol Středozemního moře je dominantou andaluské provincie Málaga a je jednou z turisticky nejnavštěvovanějších oblastí Andalusie. Mimo jiné díky rozsáhlé síti golfových klubů a hřišť a především pobřežím plném pláží, od západní Manilvy až po nejvýchodnější Nerju.

Milovníci přírody a historie ocení okolní nádhernou krajinu, hory vypínající se nad pobřežím, bílé andaluské vesničky a blízkost historicky zajímavých míst – Malagy, Sevilly, Granady a paláce Alhambry, Cordoby a v neposlední řadě Gibraltaru. Vyznavače sportu a hlavně golfu plně uspokojí velké množství kvalitních golfových hřišť. Nejvíce hřišť leží v oblasti letovisek Marbella a Estepona. Costa del Sol je jediné místo v celém Španělsku, kde jsou nejvýznamnější památky Španělska v dosahu dvou hodin, africký kontinent do tří hodin a zároveň skýtá vše potřebné ke strávení „plážové dovolené“. Není problém odsud vyrazit na výlet na Gibraltar, do Maroka či Granady.

Tipy na výlety

Město Málaga nabízí spoustu historických památek, které určitě stojí za zhlédnutí. Najdete zde pěknou historickou část města, muzeum Pabla Picassa, katedrálu „la manquita“ – jednoruká (druhá věž nebyla nikdy dostavěna, i přesto stavba trvala přes dvě století). Mezi další patří například maurská pevnost Alcazaba nebo botanická zahrada El Parque.

Sevilla je další město plné zajímavých památek. Můžete zde navštívit náměstí Plaza de Espaňa (Španělské náměstí), maurskou věž Torre del Oro (Zlatá věž) s nábřežní promenádou, krásnou židovskou čtvrť Santa Cruz, katedrálu La Giralda a další.

Granada se rozkládá od vysokých vrcholků Sierry až k teplým plážím Costa del Sol. Je to krásné město s mnoha památkami, ale také jedno z hlavních univerzitních měst nejen Španělska, ale i celé Evropy. Mezi nejvýznamnější památky patří známá Alhambra s úžasnou architekturou a zahradami. Okolí Granady je vyhlášeno také domy zasazenými do jeskyní a větrnými mlýny.

Torremolinos - Živé letovisko, které je vzdáleno od letiště asi 15 minut jízdy autobusem, se nachází v bezprostřední blízkosti Malagy. Večer centrum ožívá a láká spoustou obchůdků, restaurací, kaváren a venkovních teras. V městečku je možné navštívit např. krokodýlí farmu, Aquapark nebo Koridu. Celým Torremolinos se táhne pobřežní promenáda, která odděluje pláž od města. Proslulá je rybářská čtvrť „La Carihuela“, kde můžete v místních restauracích ochutnat nejrůznější pokrmy z mořských plodů a ryb či nakoupit nejrůznější suvenýry. Modernější část „Torre“ je naopak pověstná rušným nočním životem, diskotékami a bary. Pláže v Torremolinos poskytují širokou nabídku vodních sportů. Na okraji letoviska se nachází největší vodní park celé oblasti – „Aqualand“ s nejrůznějšími skluzavkami, tobogány, bazény, restauracemi a bary, obchody se suvenýry, které nabízí příjemně strávený den všem generacím.

Torrox-Costa je moderní městečko vystavěné u pobřeží, 60 km východně od Malagy, ve východní části Costa del Sol, která již několik kilometrů za Torrox přechází v Costa Tropical. Za pobřežími zvedají hory a celé úpatí je pokryto pozemky, kde se pěstují tropické plodiny. Těm se tady výtečně daří díky příjemnému podnebí a klimatické bariéře, kterou tvoří hory za pobřežím. V Torroxu nenajdete běžnou atmosféru letovisek. Podél pobřeží se táhne pěší promenáda, kde je v létě řada restaurací a barů s hudbou a prodejními stánky. 10 km odtud se nachází půvabné andaluské městečko Nerja s nádhernou vyhlídkou zvanou „balkon Evropy“. Nad městečkem najdete krápníkové jeskyně přístupné pro návštěvníky. Za návštěvu rozhodně stojí moderním věkem netknutá andaluská vesnička Frigiliána v horách nad pobřežím.

Málaga - město na Pobřeží slunce

Málaga - město na Pobřeží slunce

Přístav Málaga je se svými předměstími jedním z největších španělských měst a zároveň patří i k nejdéle osídleným místům země. Založili jej už Féničané před zhruba třemi tisíci lety. V té době mu říkali Malaka, což je zřejmě odvozeno od fénického slova „sůl“. To proto, že okolí přístavu sloužilo k nasolování ulovených ryb.

celý článek

 

Costa del Sol - Slunečné pobřeží

Costa del Sol - Slunečné pobřeží

Jednou z nejnavštěvovanějších oblastí jihošpanělské Andalusie je pobřeží Costa del Sol, tedy Slunečné pobřeží. Táhne se v délce cca 300 kilometrů od jižních svahů pohoří Sierra Nevada až po Gibraltar a navazuje na Costa de la Luz. Své pojmenování získalo pobřeží Costa del Sol po právu, pyšní se totiž až třemi sty slunečnými dny v roce.

celý článek

 
 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA