Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Málaga - město na Pobřeží slunce

Přístav Málaga je se svými předměstími jedním z největších španělských měst a zároveň patří i k nejdéle osídleným místům země. Založili jej už Féničané před zhruba třemi tisíci lety. V té době mu říkali Malaka, což je zřejmě odvozeno od fénického slova „sůl“. To proto, že okolí přístavu sloužilo k nasolování ulovených ryb.

Později město přecházelo pod nadvládu dalších říší, jako ostatně celý jih Španělska. Vystřídali se tu Římané, Vizigóti, Maurové… Své si město užilo rovněž během španělské občanské války, kdy bylo roku 1936 těžce bombardováno.

Malaga

Návrat prosperity přišel až v 60. letech 20. století spolu s rozvojem turistiky na přilehlém Costa del Sol, čili Pobřeží slunce. Do té doby bylo pobřeží klidným místem s malými rybářskými osadami, ale v průběhu let se všechno změnilo. Právě tady je totiž z celého Španělska nejteplejší moře. Zdejší pláže jsou však přes neustále postupující výstavbu hotelů a další infrastruktury stále ještě relativně málo zalidněné, hlavně ve srovnání se severněji položeným španělským pobřežím. Nejvíc turistů sem míří z Británie, doplňují je Holanďané a návštěvníci z jiných západoevropských zemí, zato Čechů tu mnoho nepotkáte. Zřejmě proto, že autobusové zájezdy sem nejezdí, neboť většina cestujících by tak dlouhou cestu v poloze skrčence nepřežila, a ti bohatší utratí peníze raději za letenku do exotičtější destinace. Přitom město a okolí má co nabídnout.

Malaga

Kromě moře a podnebí patří mezi místní lákadla třeba rozlehlá golfová hřiště, která tu vyrostla pro „golfové turisty“. Vůbec v celé Andalusii najdete mnoho zajímavého.

Malaga

Samotné město se pyšní několika památkami na svou pestrou minulost. Jednou z nejstarších je římský amfiteátr, hned nad ním na kopci se tyčí stará arabská pevnost Alcazaba a nedaleko od ní hrad Gibralfaro. V jeho prostorách je dnes luxusní hotel, ale návrší je zároveň oblíbeným vycházkovým místem pro místní obyvatele i pro turisty. Je odsud totiž nádherný výhled na město a okolí. Od zmíněné pevnosti Alcazaba se zase dá příjemnou procházkou po promenádě Paseo del Parque, vedoucí (jak už název napovídá) podél parku s palmami a sochami, dojít až do přístavu, který patří mezi největší a nejdůležitější ve Španělsku.

Malaga

V žádném pořádném španělském městě nesmí chybět katedrála a Málaga není žádnou výjimkou. Ta zdejší byla postavena v letech 1528 až 1719. Jen asi 12 kilometrů od města, v Benalmádeně, stojí od roku 2003 další náboženský objekt, který bychom tu asi nečekali – buddhistická stúpa (svatyně), největší v Evropě.

Malaga

Pro vyznavače umění bude důležitý fakt, že právě v Málaze se v roce 1881 narodil významný malíř Pablo Picasso. Díky tomu se zde nacházejí hned dvě muzea s picassovskou tématikou – jedním z nich je dům, kde se umělec narodil, tím druhým sbírka jeho obrazů. Kromě toho je ve městě ještě několik dalších muzeí a různých atrakcí a protože jsme v Andalusii, samozřejmě také aréna pro býčí zápasy. Spíše dámy pak možná bude zajímat, že mezi místní rodáky patří rovněž herec Antonio Banderas.

- mih -

Článek byl zobrazen 13 612 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA