Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Málaga

Málaga - informace o městě

Málaga je hlavním městem stejnojmenné provincie ležící na středomořském jihošpanělském pobřeží Costa del Sol. Je jedním ze španělských přístavů, který v dávných dobách využívali i Féničané, Římané a Mauři. V tomto příjemném městě žije více než půl milionu veselých a vstřícných lidí, kterým se říká Malagueňos. Málaga se stala vyhledávaným turistickým letoviskem, kde je zejména na dochovaných památkách patrné působení rozličných kultur.

Dominantou města je hrad Alcazaba, jehož věže a hradby obklopují bývalý palác, dnešní sídlo archeologického muzea. Původně sloužil jako obranná starobylá římská pevnost, která byla v 11. století přestavěna a začala fungovat jako palácová pevnost arabských panovníků. Součástí hradu je 30 opevněných věží a 20 opevněných bran, z nichž nejznámější jsou Puerta de Bóveda či Puerta de las Columnas.

Stavba se dělí na dvě hlavní části – vnitřní a vnější objekt. Návštěvníkům se odtud naskýtají krásné výhledy na město, interiéry zase ukrývají vyřezávané a malované stropy v mudéjarském stylu. Krásná římská a arabská keramika společně s mozaikami zdobí jednotlivé místnosti. Ve vnitřních částech najdeme také různá nádvoří, kašny a zahrady. U spodního vstupu do hradu se rozkládá římské divadlo, kde se v letních měsících konají různá divadelní a hudební představení.

Ještě výše než Alcazaba stojí hrad Gibralfaro ze 14. století, ze kterého je rovněž krásný výhled na město a přístav. Jelikož tyto dvě stavby leží v těsné blízkosti, došlo postupem času k jejich spojení dvojitým opevněným prostorem. K hradu Gibralfaro se dostanete krásnou lemovanou chodbou La Coracha.

K procházkám slouží Paseo Marítimo – přímořská promenáda, která vede k bujným zahradám a rybníčkům Paseo del Parque. Projíždějí zde povozy tažené koňmi a své stánky zde mají také prodavači květin. Promenáda je lemována elegantními budovami z 19. století. Severně od stromořadí Alameda vede dlážděná obchodní ulice Márques de Larios, která vyúsťuje na náměstí Plaza de la Constitución.

V centru města se nachází i několik pěších zón, které jsou plné restaurací, barů, butiků a obchůdků s knihami, oděvy a starožitnostmi. Na rušném trhu Mercado de Atarazanas můžete nakoupit čerstvé potraviny a pokochat se jeho raritou – kamenným obloukem ze 14. století, který byl částí maurské zbrojnice.

Jednou z dalších významných staveb Málagy je místní katedrála, jejíž stavba byla započata v roce 1528 a trvala více než 2 a půl století. Na katedrále tak můžete pozorovat několik uměleckých stylů - gotický, renesanční i barokní. Místní obyvatelé katedrálu nazývají La Manquita, tzv. jednoruká. Nedošlo totiž k dostavbě druhé její věže. Interiér katedrály je vyzdoben desítkami dřevěných soch od Pedra de Mena. Významným exemplářem jsou i krásné varhany z roku 1871.

Málaga je rodištěm malíře, grafika a sochaře Pabla Picassa. Jeho muzeum, které je umístěno v renovovaném renesančním sídle Palacio de Buenavista zde bylo otevřeno v roce 2003. Výstavba byla umožněna díky manželce a vnukovi malíře, Christine a Bernardovi Ruiz-Picassových, kteří darovali značnou část obrazů. K vidění je zde více jak 200 děl, jak maleb, kreseb, soch, tak například i rytin. Na malém náměstí pak můžete navštívit také jeho rodný dům Casa Natal de Picasso.

Málaga - město na Pobřeží slunce

Málaga - město na Pobřeží slunce

Přístav Málaga je se svými předměstími jedním z největších španělských měst a zároveň patří i k nejdéle osídleným místům země. Založili jej už Féničané před zhruba třemi tisíci lety. V té době mu říkali Malaka, což je zřejmě odvozeno od fénického slova „sůl“. To proto, že okolí přístavu sloužilo k nasolování ulovených ryb.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA