Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vélez Málaga

Vélez Málaga - informace o letovisku

Ve španělské provincii Málaga na jihu Andalusie se rozkládá příjemná obec Vélez Málaga, která je ideálním místem pro trávení pohodové dovolené. Žije zde kolem 24 tisíc obyvatel, kteří se živí převážně rybolovem, zemědělstvím a prací v turistickém ruchu. V údolí pod městem protéká řeka Vélez.

Vélez Málaga se rozprostírá 4 km od pobřeží a pláží u Torre del Mar, La Caleta a Chilches. Pokud si tedy budete chtít užívat radovánek ve vlnách Středozemního moře, vypravte se tam pravidelnou autobusovou linkou. Tamní pláže poskytují dostatečný komfort a jsou skvělým místem pro relaxaci, odpočinek i vodní sporty. Na své si zde přijdou jak milovníci potápění, šnorchlování, tak i surfaři nebo vyznavači jízdy na vodních lyžích. Sledovat můžete také přístav s majákem.

Tato část Andalusie je známá nádhernou přírodou a zajímavými pamětihodnostmi z dob arabské nadvlády. Asi 5 km směrem na jih se nachází maurská skalní tvrz. Za zmínku stojí zříceniny arabského hradu a staré město Vélez Málaga.

V centru najdete mnoho obchodů, restaurací, barů a možností večerní zábavy. Ve vnitrozemí se rozprostírá krásná krajina, jako je například údolí Valle de Trapiche a Triana. Tyto dva jedinečné přírodní celky jsou snadno dosažitelné, proto je Vélez Málaga ideálním výchozím místem pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Za návštěvu stojí také okolní letoviska, jako již zmiňovaný Torre del Mar, La Caleta nebo Chilches. Pravidelnou autobusovou linkou se můžete dopravit do 35 km vzdálené Málagy nebo letoviska Nerja.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA