Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nerja

Nerja - informace o letovisku

Nerja je menší přitažlivé letovisko nacházející se na jihovýchodě Andalusie, asi 45 km od hlavního města této provincie – Málagy. Rozkládá se na prosluněném pobřeží Costa del Sol, má své osobité kouzlo a patří mezi nejkrásnější letoviska na východ od Málagy.

Obec se pyšní hlavně skvělými písečnými plážemi a přitažlivé je také historické jádro města. Pláže mají pozvolný vstup do moře, proto jsou ideální nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro nepříliš zdatné plavce. Sportovně založení jedinci mohou vyzkoušet některý z vodních sportů, jako je třeba plachtění, vodní lyžování, surfing, jízda na vodních skútrech nebo šlapadlech. Za malý poplatek je možné si pronajmout lehátka a slunečníky.

V centru městečka můžete navštívit supermarket, obchody, restaurace, bary a podniky s večerní zábavou. Každé úterý se zde koná trh s ovocem a zeleninou. K dispozici je vám tak vše potřebné pro strávení pohodové dovolené. V historickém centru najdete také četné pamětihodnosti. Úzké a klikaté uličky jsou ideální k nákupům i vycházkám. Z některých míst je nádherný výhled na celé městečko a rozlehlé pobřeží.

Oblast je vyhledávána také milovníky pěší turistiky a cykloturistiky. Za městem se totiž tyčí rozmanité pohoří Sierra de Tejeda. Nedaleko střediska se nachází jeskynní komplex Cueva de Nerja, který patří mezi největší turistická lákadla kraje. Jeskyně se táhnou v délce asi 800 metrů a jsou tvořeny stalagmity a stalaktity. Jeskyně jsou bodově osvětleny a během prohlídky vás bude doprovázet příjemná hudba. Pro turisty zde byla vybudována dokonce jeskynní restaurace. V horní jeskyni můžete navštívit malé muzeum, kde jsou vystaveny prehistorické předměty. Pozoruhodné jsou také paleolitické jeskynní malby, jež jsou patrné na stěnách. Návštěva této pamětihodnosti s procházkou po malebném okolí ve vás zanechá zážitek na celý život.

Z Nerja se můžete pravidelnou autobusovou linkou vypravit do okolních měst, jako je třeba Almuňécar, Torrox, Frigiliana nebo Benalmádena, kde se nachází i jedinečný zábavní park Tivoli World.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA