Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fuengirola

Fuengirola - informace o letovisku

Na jihu Andalusie se nachází poměrně rušná obec Fuengirola, která patří mezi nejznámější střediska na pobřeží Costa del Sol. Dříve to bývala jen malá rybářská vesnička, která se však s přílivem turistů proměnila v moderní středisko s rybářským přístavem a přístavištěm pro luxusní jachty. Najdete zde vše, co potřebujete ke strávení příjemné a pohodové dovolené.

Fuengirolu založili Féničané, kteří ji dali jméno Suel. Tento název město užívalo až do doby, kdy jej ovládli arabové, kteří jej přejmenovali na Sohail. Tak se dnes jmenuje už jen malý hrádek, jenž se stává dějištěm důležitých kulturních událostí, jako je Festival Ciudad de Fuengirola. Mnoho památek se zde dochovalo také z římského období, jde například o římské lázně Torreblanca. Zajímavá je rovněž vizigótská nekropole. Nevynechejte návštěvu místního Otevřeného muzea, kde umělci a malíři vystavují pod širým nebem svá díla ve fasádách domů.

Na ulici Avenida Camilo José Celo můžete navštívit jednu z nejlepších zoologických zahrad na světě. Pokud chcete během několika minut shlédnout všechny důležité památky, nasedněte na turistický vláček, který jede přes Paseo Marítimo, Plaza de Toros, k Domu kultury, Los Boliches, k pouťovému areálu, k římským lázním a zpět na Paseo Marítimo. Každý druhý říjnový týden ve městě probíhá oslava patronky města Virgen del Rosario Coronada.

V centru města narazíte na mnoho restaurací, barů, butiků s oblečením, obchodů se suvenýry a supermarketů. Hlavním náměstím je Plaza de la Constitución. Fuengirola nabízí také širokou paletu zábavy a nočních radovánek. Na své si zde přijdou také milovníci sportu, kteří mohou navštívit a využívat golfová hřiště, tenisové kurty nebo se věnovat plážovým sportům. Nejznámější golfová hřiště v oblasti jsou Los Olivos a Los Lagos. Ze všech stran je obklopena borovými lesy, které sahají od horských svahů až k moři. Je tak ideální i pro pěší turistiku a výlety na kolech.

Hlavním lákadlem Fuengiroly jsou bezesporu dlouhé písečné pláže, které jsou po většinu roku zality sluncem. Osm kilometrů písčitých pláží se pyšní modrou evropskou vlajkou, osvědčením čistoty a kvality. Fuengirola Pláže mají pozvolný vstup do moře, proto jsou oblíbené u rodin s dětmi i méně zdatných plavců. Za malý poplatek si můžete pronajmout lehátka a slunečníky, nebo se věnovat některému z nabízených vodních sportů, jako je plachtění, vodní lyžování, surfing, potápění, šnorchlování a mnoho dalších. Koupání je umožněno v průzračně čisté vodě Středozemního moře.

Městečko se může pochlubit nejdelší promenádou v Evropě, která je lemovaná plážovými restauracemi, bary a poskytuje krásný výhled na pobřeží. Oproti sousedním letoviskům Benalmádena a Torremolinos je Fuengirola přece jen trošku klidnější. Najdete zde příjemně uvolněnou atmosféru, typickou pro letní Andalusii. Je ideální pro bezstarostný život i pro zábavu. Asi 10 km odtud se nachází zábavní park Tivoli World. Navštívit můžete města jako Málaga, Torremolinos, Mijas, Carvajal nebo Benalmádena, se kterými je zajištěno pravidelné autobusové spojení.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA