Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Caleta de Vélez

Caleta de Vélez - informace o letovisku

Na andaluském pobřeží Costa del Sol se nachází malebné městečko Caleta de Vélez. Najdete zde řadu zajímavostí, kvalitní služby a vše potřebné ke strávení pohodové dovolené. Místní obyvatelé se stále věnují rybolovu, ale jejich hlavním zdrojem obživy se v posledních letech stal turismus.

Toto přímořské letovisko je lemováno krásnými plážemi, na kterých se můžete věnovat některému z vodních sportů, jako je třeba plachtění, vodní lyžování, surfing, jízda na vodních skútrech nebo šlapadlech. Za malý poplatek je možné si pronajmout lehátka a slunečníky. Na své si zde přijdou také milovníci potápění a šnorchlování, kteří mohou pozorovat bohatý podmořský život. Pláže mají pozvolný vstup do moře, proto jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro méně zdatné plavce.

Ve sportovním přístavu si můžete také zaskotačit na wakeboardu nebo provozovat jinou sportovní aktivitu. Rozmanité okolí města je ideální pro podnikání zajímavých pěších nebo i cyklistických výletů.  Lákavé je zejména nedaleké pohoří Sierra de Tejeda, které je protkáno množstvím značených turistických stezek.

Hlavní událostí města je každoročně červencová fiesta Nuestra Seňora del Carmen. V centru městečka můžete navštívit supermarket, obchody, restaurace, bary a podniky s večerní zábavou. Nevynechejte ani plážové restaurace, kde máte možnost ochutnat ty nejlepší lahůdky oblasti. V historickém centru najdete také četné pamětihodnosti. Úzké a klikaté uličky jsou ideální k nákupům i vycházkám. Z některých míst je nádherný výhled na celé městečko a rozlehlé pobřeží.

Z Caleta de Vélez se můžete pravidelnou autobusovou linkou vypravit do okolních měst, jako je třeba Vélez Málaga s působivou pevností, Nerja nebo historická Málaga.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA