Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chilches

Chilches - informace o letovisku

Na andaluském pobřeží Costa del Sol se rozkládá malé obec Chilches, která se proslavila především jako městečko gurmánů. Leží v nadmořské výšce 265 metrů, v provincii Málaga a žije zde okolo 1600 obyvatel. Tato vnitrozemská obec leží asi 4 km od pobřeží Středozemního moře. Má tak ideální polohu, leží nedaleko krásných pláží i nedotčené horské oblasti.

V létě se tak můžete oddávat relaxaci na širokých plážích tvořených zvláštním šedým pískem. Pláže mají pozvolný vstup do moře, proto jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro méně zdatné plavce. Za malý poplatek si můžete pronajmout lehátka, slunečníky nebo se věnovat některému z nabízených vodních sportů. Na své si zde přijdou také milovníci potápění a šnorchlování, kteří mohou pozorovat bohatý podmořský život. Pokud rádi hrajete golf, vydejte se na 18 jamkové hřiště Anoreta Golf.

Chilches je však vyhledávanou destinací také v zimních měsících. Asi jen hodinu jízdy odtud se nachází známá lyžařská střediska pohoří Sierra Nevada. Tam si mohou lyžaři i snowboardisté užívat na skvělých sjezdovkách nejrůznějších náročností, které jsou obsluhovány moderními vleky a lanovkami. Chilches je tak ideální pro dovolenou v kterémkoliv ročním období. Nudit se zde rozhodně nebudete!

V centru městečka na vás čeká množství restaurací, kde můžete ochutnat některé z místních specialit, jako jsou například pescaitos fritos (smažené ryby), boqueron vitoriano (sardely), espetos de sardinas (sardinky), chivo (kůzlečí maso), lomo en manteca a migas. K tomu si objednejte kvalitní a velmi chutné oblastní víno.

Kromě restaurací zde narazíte také na četné bary, obchody a obchůdky, supermarket, diskotéky, kluby a další střediska zábavy. V Chilches vás čeká klidná dovolená v malebném prostředí a určitě se sem budete rádi vracet.

Pokud zatoužíte po poznání dalších zajímavých míst v oblasti Andalusie, doporučujeme návštěvu Málagy, která je vzdálena jen 20 km směrem na západ. Zajímavá jsou také městečka Rincón de la Victoria, Marbella nebo Vélez. Do těchto a mnoha dalších destinací jezdí z Chilches pravidelná autobusová linka.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA