Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alhaurín de la Torre

Alhaurín de la Torre - informace o letovisku

Na jihu Španělska se ve slunné Andalusii nachází příjemná obec Alhaurín de la Torre, kde žije kolem 17 tisíc obyvatel. Je situována na pobřeží Costa del Sol, v nadmořské výšce 99 metrů. Překvapí vás nejen krásou přírody, která jej obklopuje, ale také pestrou škálou sportovních a kulturních aktivit a slavností. Alhaurín de la Torre je místem, kde najdete klid od ruchu a shonu každodenního života a strávíte zde pohodovou a ničím nerušenou dovolenou.

Alhaurín de la Torre leží ve vnitrozemí, asi 7 km od pobřeží Středozemního moře. Nedaleko obce se rozprostírají plantáže olivovníků a mandlovníků. Přitažlivá je také blízkost pohoří Sierra de Mijas, které je výjimečné svými ekologickými hodnotami a přímo vybízí k pěší turistice. Pohoří je totiž protkáno množstvím značených stezek různé náročnosti i délek. Z Alhaurínu se můžete kochat krásným výhledem na údolí řeky Guadalhorce. Oblast se proslavila také svými významnými archeologickými nalezišti.

Městečko má ideální polohu mezi horami a průzračně čistým mořem. Sportovně založení návštěvníci si zde proto jistě přijdou na své. Navštívit můžete také golfový klub Lauro Golf, který je vzdálen cca 7 km. Z Alhaurín se tak stalo důležité obytné i rekreační středisko. Pravidelně se zde v lednu koná jedinečný festival St. Sebastian. Nejvýznamnější událostí tohoto kraje je však slavnost Semana Santa.

V centru obce najdete supermarket, obchody, restaurace, bar i četné pamětihodnosti. Určitě nevynechejte návštěvu některé z místních restaurací, kde můžete ochutnat typické andaluské speciality, jako je rýže s kaštany nebo chutné polévky. Mezi nejvýznamnější památky patří kostel San Sebastian, kaple Alamillo a Arcos de Zapata. Historické centrum městečka je protkáno úzkými uličkami a obklopeno moderní zástavbou. Hlavní ulicí, která protíná město je Avenida de los Reyes Católicos. V okolí Alhaurínu byla vystavěna dvě velká sídliště -  Pinos de Alhaurín a Los Tomillares.

Za návštěvu stojí i další městečka v okolí. Z Alhaurínu je zajištěna pravidelná autobusová doprava, kterou se dostanete například do letovisek Mijas, Fuengirola, Churriana, Alhaurín del Grande nebo Coín. Přibližně 18 km směrem na východ se rozkládá hlavní město provincie – Málaga.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA