Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Benalmádena

Benalmádena - informace o letovisku

Na prosluněném pobřeží Costa del Sol se rozkládá oblíbené turistické letovisko Benalmádena. Během posledních 20 let dosáhlo největšího rozmachu a z původně poklidné rybářské vesničky se stalo rušné prázdninové středisko, které každoročně v hlavní sezóně zaplavují davy turistů. Přesto je méně turistické než sousední Torremolinos a dokázalo si udržet svou pohodovou atmosféru. Město má příjemné středomořské klima, které je usměrňováno lehkým mořským vánkem.

Benalmádena je obklopeno z jedné strany mořem a ze strany druhé horou Calamorro, která se tyčí do výšky 750 metrů nad mořem a je z ní nádherný výhled na město i pobřeží Afriky. Okolí je tedy ideální pro pěší turistiku i cyklistiku.

Benalmádena se dělí na tři části: Benalmádena Pueblo, Arroyo de la Miel a Benalmádena Costa. Pueblo je součástí původní horské vesničky, a proto je umístěno ve větší vzdálenosti od moře. I když Pueblo zaznamenalo velký příliv cizinců a vznikla zde nová moderní zástavba, dokázalo si udržet svůj andaluský kolorit. Místní obyvatelé žijí v bílých domečcích, jež lemují klikaté úzké uličky. Klid, který zde panuje, dobře kontrastuje s ruchem na pobřeží. Významnou památkou Puebla je hrádek Castillo Colomares.

Arroyo de la Miel je jakési obchodní centrum města a odděluje vesnici na kopci od Středozemního moře. V této části města je poměrně živo a to zejména proto, že se zde nachází oblíbený zábavní park Tivoli World nebo Jardín de las Águilas.

Benalmádena Costa je hlavní turistickou částí letoviska a pyšní se krásnými písčitými plážemi, jež se táhnou v délce až 9 km. Jsou zde dvě velké pláže a několik menších pláží s roztroušenými skalisky. Podél pobřeží vznikla promenáda lemovaná palmami, která je údajně jednou z nejkrásnějších na Costa del Sol. Promenáda končí až v sousedním letovisku Torremolinos, které je vzdáleno cca 3 km. Tato dvě letovisko spolu téměř splývají v jeden celek.

Nejvíce zábavy a nočního života, si užijete v atraktivní a moderní Puerto Marině, což je jeden z nejlepších sportovních přístavů na světě s mnoha luxusními jachtami. Najdete zde velký počet restaurací, barů, diskoték a nachází se zde i pohádkové akvárium. K dispozici je vám kasino, noční kluby, golfová hřiště a široká nabídka vodních sportů.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA