Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Torrox

Torrox - informace o letovisku

Na jihovýchodě Andalusie se rozkládá malebná rybářská vesnička Torrox tvořená bílými domky. Má velmi bohatou historii se značným arabským vlivem, což je patrné zejména na zdejších památkách.  Torrox leží na pobřeží Costa del Sol a je omýváno vodami teplého Středozemního moře. Žije zde kolem 7 tisíc obyvatel, kteří se živí především zemědělstvím, pěstováním pomerančů a cukrové třtiny. V posledních letech si mnoho obyvatel našlo práci také ve službách cestovního ruchu.

Při návštěvě Torroxu vás naprosto nadchnou zdejší krásné písečné pláže. Jsou čisté a pravidelně udržované, nabízí tak relaxaci a odpočinek od každodenního shonu. Na 9 km pobřeží najdete veškerý plážový servis. Za malý poplatek si zde můžete pronajmout lehátka a slunečníky, nebo si vyzkoušet některý z vodních sportů. Zdejší příznivé klima zaručuje stálé a příjemné počasí po celý rok. Torrox je bezpochyby jedním z nejkrásnějších středisek v celém Španělsku.

V centru se nachází několik zajímavých architektonických památek a procházet se můžete úzkými klikatými uličkami. Na každém kroku na vás dýchne typická andaluská atmosféra. Navštívit můžete všelijaké obchody, restaurace, bary, supermarket i centra večerní zábavy. V porovnání se sousedními letovisky je Torrox poměrně klidnější oblastí.

Za pobřežím se zvedá mohutné pohoří, jehož úpatí je pokryto políčky, na kterých se pěstuje tropické ovoce a další plodiny. Díky horské klimatické bariéře se zde těmto plodinám opravdu daří.

Torrox leží asi 40 km východně od historické Málagy, jejíž návštěvu byste rozhodně neměli vynechat. Dalšími zajímavými letovisky, která jistě stojí za návštěvu, jsou Torrox Costa, Nerja, Axarquia nebo Faro de Torrox. Z Málagy navíc pravidelně vyplouvají lodě do Melilly, což je španělské město nacházející se na Středomořském pobřeží Severní Afriky, přesněji řečeno v Maroku. Asi 70 km je vzdálen jedinečný zábavní park Tivoli World. Doporučované výletní cíle jsou také města jako Sevilla, Granada, Córdoba, Sierra Nevada a Gibraltar.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA