Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Benajarafe

Benajarafe - informace o letovisku

Na jihu Andalusie se rozkládá malá rybářská obec Benajarafe, kde žije okolo 1500 obyvatel. Jde o přímořskou vesnici ležící na prosluněném pobřeží Costa del Sol, asi jen 14 km od hlavního města provincie Málagy. Je umístěna mezi významná pobřežní letoviska Torre del Mar a Rincón de la Victoria.

Z původně rybářské vesničky se pomalu stává stále oblíbenější prázdninové středisko, které svým návštěvníkům nabízí vše potřebné ke strávení pohodové dovolené. Najdete zde krásné písečné pláže, které díky pozvolnému vstupu do moře zaručují bezpečné koupání. Na plážích máte možnost si pronajmout lehátka a slunečníky a věnovat se některému z nabízených vodních sportů.

V centru obce se nachází celá řada restaurací a barů, které lákají k ochutnávce místních specialit. Určitě byste měli ochutnat tradiční rybí pokrmy a plody moře, z kulinářské nabídky se doporučuje "pescaito frito" (malé fritované ryby) "espetos de sardinas" (sardinkové špízy) a "boquerones vitorianos" (sardely). K tomu nesmí chybět výtečné oblastní víno. Rybářský průmysl v Benajafare se i dnes zabývá lovem ančoviček a sardinek.

Podél pobřeží se táhne skvělá plážová promenáda lemovaná palmami a krámky se suvenýry. Dále vesnička nabízí četné obchody, supermarket i spoustu možností večerní zábavy. V historickém jádru naleznete i historické pamětihodnosti.

Pokud budete chtít podniknout zajímavý výlet, vydejte se do nedaleké Málagy, kam je z Benajafare zajištěno pravidelné autobusové spojení. Stejně tak se dostanete i do dalších letovisek, jako například do Rincón de la Victoria, Torre del Mar nebo Vélez.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA