Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tramacastilla del Tena

Tramacastilla del Tena - informace o obci

V nadmořské výšce 1221 metrů se rozkládá malebná horská vesnička Tramacastilla del Tena, ležící v údolí řeky Tena. Najdeme ji na severu regionu Aragón. Je hojně vyhledávaná jak v letním, tak i zimním období.

V létě zde můžete provozovat celou řadu sportovních aktivit, jako například horskou či pěší turistiku ve zdejším hornatém terénu. Ideální podmínky jsou zde také pro horolezectví, jízdu na horském kole, jízdu na koni či speleologii (jeskyňářství).  K vodním sportům láká zase nedaleká přehrada Ubal, kde můžete navíc využít služeb zdejšího vodního klubu.

V samotné vesničce najdete několik významných památek, tyčí se zde například románský kostelík pocházející ze 12. století. Pokud máte zájem poznat i další zajímavá místa v okolí, pronajměte si auto nebo motorku a zajeďte si třeba do města Huesca s krásnou katedrálou a zachovalým Starým městem, do Sabinaga nebo k hranicím s Francií. V Pyrenejích se pak zastavte v zajímavém fauna-parku.

Davy návštěvníků do Tramacastilla del Tena směřují také v zimním období a to především kvůli výbornému lyžařskému středisku Formigal, jež je vzdáleno pouhých 11 km. Lyžařům je zde k dispozici kolem 57 km sjezdových tratí všech náročností, několik typů lanovek a vleků. Dolní stanice lanovky se nachází ve výšce 1510 metrů nad mořem. V areálu funguje i lyžařská škola pro dospělé a děti. Mezi další blízká lyžařská střediska pak patří ještě Panticosa nebo La Patacua.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA