Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mallorca - informace o ostrově

Největším ostrovem Baleárského souostroví a také celého Španělska je s rozlohou 3648 kilometrů čtverečních Mallorca. Ostrov ležící v západní části Středozemního moře je vyhledávanou turistickou destinací, protože nabízí nejen krásnou přírodu a dostatek zábavy, ale také stálé příjemné počasí, které se po celý rok pohybuje okolo 20 stupňů Celsia. Každoročně na Mallorcu zavítá na 12 milionů turistů, nejvíce jich pochází z Německa a Velké Británie.

Mallorca byla v minulosti obývána Římany a Maury, po nichž zde zůstalo dochováno množství nejrůznějších památek. Právě Římané dali ostrovu jméno „major“, tedy „velká“. V současnosti na Mallorce žije přibližně 620 tisíc stálých obyvatel, jejichž rodným jazykem je španělština a katalánština. Můžete se zde však setkat ještě s místním nářečím, kterému se říká Mallorqui a vychází nejvíce z katalánštiny. Vzhledem k tomu, že je ostrov tolik vyhledáván zahraničními návštěvníky, stal se turistický ruch hlavním zdrojem obživy většiny obyvatel. Řada místních se pak kromě práce ve službách cestovního ruchu živí také zemědělstvím, pěstováním vína a rybolovem.

Mallorca, Španělsko
Foto: pobřeží Mallorky

Ostrov je 110 km dlouhý a 60 až 90 km široký. Jeho pobřeží je dlouhé 550 km a nabízí řadu krásných pláží. Mallorca je velmi rozmanitá a nabízí různorodou krajinu. Na západě se zvedá horský masív Tramuntana, který je přirozenou ochranou před nepříznivým počasím a větrem. Nejvyšším vrcholem ostrova je 1445 metrů vysoká hora Puig Major. Na východě se nachází mírně zvlněná krajina zvaná Sierra de Levante a ve vnitrozemí se rozkládají úrodné nížiny i nekonečné roviny, jako je Llanuro del Centro. Krajinou protékají četné říčky a pobřeží omývané Středozemním mořem je na některých místech tvořeno divokými skalisky (zejména na severozápadě) a jinde zase malebnými dlouhými plážemi (především na jihu a severovýchodě). Mallorka působí převážně svěžím zeleným dojmem. V údolích rostou pomerančovníky, citroníky a daří se i mandlovníkům, na náhorních plošinách pak rostou olivovníky. Hojně zde rostou také svatojánské chleby, cypřiše a palmy.

Díky tomu, že není nijak extrémně rozlehlá, nabízí se možnost poznání celého ostrova v poměrně krátkém čase. Ta nejznámější turistická letoviska jsou roztroušena převážně v okolí hlavního města Palma de Mallorca na jihu ostrova, v zálivu Bahía de Palma. Jde například o letoviska El Arenal, Santa Ponsa, Puerto Andraitx, Magaluf či Paguera, která jsou plná památek, obchodů a nočních podniků. V této oblasti žije také většina z obyvatel ostrova. Kdo by chtěl trávit dovolenou raději mimo ruch velkých center, musí vyrazit na východní pobřeží, kde najde menší letoviska s kvalitním ubytováním i službami. Na severu se do ostrova zakusují dva velké zálivy – Alcúdijský a Pollenský.

Palma de Mallorca, Španělsko
Foto: Palma de Mallorca

Na své si na Mallorce přijdou i milovníci historie, architektury či poznávání tradičního života Baleár. Objevovat můžete poutní místa a četné kláštery, ale i malebné vesničky ukryté v horách, v nichž to vypadá, jako by se zastavil čas. Na každém kroku na návštěvníka čekají krásné přírodní scenérie, milovníci pěší turistiky mohou vyrazit do kaňonů jako je například La Calobra. Mallorcu dnes již hojně vyhledávají také příznivci golfu, na které zde čeká několik kvalitních a velmi moderních golfových hřišť. Na Mallorce si zkrátka každý najde to své, na ostrově je totiž neustále co objevovat.

Prozkoumejte Mallorcu – od bílých pláží až po špičky hor

Prozkoumejte Mallorcu – od bílých pláží až po špičky hor

Největší španělský ostrov láká každoročně turisty na příjemné středomořské klima, bílé pláže, křišťálově čisté moře a členitou krajinu plnou piniových hájů, mandloní, pomerančovníků a citronovníků.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA