Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vilassar de Mar

Vilassar de Mar - informace o letovisku

Na pobřeží Costa del Maresme se rozkládá zajímavá, původně rybářská obec Vilassar de Mar. Žije zde přibližně 14 tisíc obyvatel, jejichž zdrojem obživy je především rybolov, zemědělství a práce ve službách cestovního ruchu. Obec se pyšní dlouholetou historií, která je patrná na zdejších památkách a architektonických skvostech.

Mezi nejcennější pamětihodnosti patří kostel Iglésia Mozárabe de San Cristóbal, který byl postaven v románském slohu. Za zmínku stojí i kostel Sant Joan de Vilassar z 18. století, který je doplněn barokními prvky. Dalšími zajímavými místy jsou muzea Museo Monjo, Museo de la Marina a také Museo de la Mina Vella. Navštivte také park El Parc de les Aus, kde je k vidění mnoho druhů ptáků. V minulosti bylo městečko slavné díky plavební škole, z níž se zde dochovala úžasná neoklasicistní budova z 19. století.

Vilassar přitahuje návštěvníky také svými krásnými plážemi. Díky pozvolnému vstupu do moře jsou vhodné pro malé děti i nezkušené plavce. Je zde několik možností sportovního vyžití, vyzkoušet můžete windsurfing, potápění, šnorchlování, kanoistiku, plachtění, vodní lyžování nebo populární parasailing. K dispozici je vám také půjčovna člunů a šlapadel. Za malý poplatek máte možnost si pronajmout lehátka a slunečníky.

Jedinečná je také okolní krajina letoviska, která láká k pěším výletům. Pronajmout si můžete také kolo a vydat se na zajímavý cykloturistický výlet. Máte možnost si zde zahrát tenis i minigolf. Městečko se proslavilo svým trhem, který pravidelně láká spousty zvědavců. Vybrat si zde můžete z ohromného množství květin, rostlin a sazenic všech možných druhů růží.

Vilassar je úžasné místo pro poklidnou a odpočinkovou dovolenou. V červnu se můžete zúčastnit městské slavnosti věnované Sant Joanu. Během prosince a ledna zde probíhá soutěž a výstava jesliček. Pokud budete chtít poznat další zajímavá místa oblasti, vydejte se například do městečka Mataró, Cabrera de Mar nebo El Masnou. Se všemi těmito letovisky je z Vilassar de Mar zajištěno pravidelné autobusové spojení. Asi 30 km směrem na severovýchod se navíc nachází hlavní katalánské město Barcelona.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA