Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cabrera de Mar

Cabrera de Mar - informace o letovisku

Na katalánském pobřeží Costa del Maresme se rozkládá zajímavá oblast s městečkem Cabrera de Mar, které je situováno mezi městy Vilassar de Mar a Mataró. Cabrera de Mar je považováno za turistické centrum, které svým hostům poskytuje vše potřebné ke strávení pohodové dovolené. Kromě toho je známé také svou průmyslovou zónou El Camí del Mig.

V oblasti Cabrera de Mar žije kolem 14 tisíc obyvatel. V městském centru najdete mnoho architektonicky a historicky významných staveb. Určitě byste neměli vynechat návštěvu pozdně gotického kostela Sant Feliu nebo zříceninu pevnosti Castell de Burriac. Dalšími zajímavými památkami, které byly vyhlášeny za součást kulturního dědictví Španělska, jsou kostel Sant Joan de Vilassar uchovávající barokní výzdobu z 18. století nebo neoklasicistní plavební škola ze století devatenáctého. Cennou stavbou je také Can Bassa postavená v 19. století  v modernistickém stylu a Casal de Curacio pocházející z 20. století. Za zmínku stojí trosky hradu Sant Vincenc de Burriac.

Obec leží ve vnitrozemí, asi 2,5 km od pobřeží Středozemního moře, kde najdete písečné pláže. V červnu se zde pravidelně koná slavnost věnovaná Sant Joanu. Během prosince a ledna si zde můžete prohlédnout výstavu jesliček. Květen zase hostí veletrh umění v Maresme.

Cabrera de Mar leží jen 30 km od Barcelony, kam se můžete vydat na výlet místní autobusovou dopravou. Letovisko má s Barcelonou zajištěno dokonce i železniční spojení. Navštívit můžete také okolní zajímavá střediska jako je například Mataró, Vilassar de Mar nebo Premia de Mar.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA