Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

El Masnou

El Masnou - informace o letovisku

Na malebném pobřeží Costa del Maresme se rozkládá překrásné letovisko El Masnou. Původně stará rybářská vesnice se s přílivem turistů proměnila na významné a vyhledávané rezidenční centrum. I přes poměrně vysokou návštěvnost si dokázalo uchovat svou kulturu a původní tradice.

Největším lákadlem letoviska jsou nádherné pláže, zajímavé kulturní památky, možnosti sportování i skvělé zábavy. Zdejší pláže jsou velmi pěkné, tvořené jemným pískem. Mají pozvolný vstup do moře, proto jsou ideální pro rodiny s dětmi a méně zdatné plavce. Za malý poplatek si zde můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Vyzkoušejte některý z vodních sportů, jako je surfování, paragliding, vodní lyžování, jízda na vodních skútrech nebo šlapadlech. Na své si zde díky průzračné vodě přijdou i milovníci potápění a šnorchlování. Skvělé je také dovádění ve vlnách Středozemního moře.

Během pobytu v El Masnou byste neměli vynechat návštěvu Muzea mořeplavectví – Museo Náutico. Najdete v něm nádhernou sbírku památek, které se dochovaly z mořských plaveb. Zajímavá je rovněž archeologická a keramická kolekce. Nejvýznamnější církevní památkou je kostel La Iglesia de San Pedro pocházející z 18. století, který byl vystavěn v klasicistním slohu.

Podél pobřeží je rozeseto několik restaurací, diskoték, barů a dalších zábavních podniků. Na své si zde tak přijdou všichni, kdo mají rádi čilý noční život. V El Masnou najdete přístav jachet i sportovní přístav. Každoročně se El Masnou stává dějištěm různých kulturně společenských událostí, jako například divadelního festivalu El Festival Internacional de Teatro Ple de Riure. Slaví se zde také svátek La Fiesta Mayor de San Pedro.

Městečko leží asi jen 20 km severně od Barcelony, kam se můžete vypravit buď pronajatým vozem, nebo pravidelnou autobusovou linkou. Dalším zajímavým místem v okolí je asi 3 km vzdálené vnitrozemské letovisko Allela, které se proslavilo svým kvalitním vínem, jež se pyšní vlastní známkou původu.

Zajímavá je tedy návštěva zdejších vinných sklípků i muzea vína. V centru obce najdete spoustu skvělých restaurací s místními specialitami a čerstvými plody moře, dále jsou zde bary, kde můžete posedět u skleničky dobrého vína. Milovníky nakupování jistě potěší obchodní centrum, supermarket a několik dalších menších obchůdků. Mezi nejvýznamnější památky patří nádherný gotický kostel La Iglesia de Sant Feliu, v jehož interiéru je k vidění Gaudího obraz Krista.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA