Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Arenys de Mar

Arenys de Mar - informace o letovisku

V provincii Barcelona se na pobřeží Costa del Maresme rozkládá menší rybářská obec Arenys de Mar. Během posledních několika let sem začali pronikat turisté a vesnička se tak začala proměňovat a rozrůstat o ubytovací kapacity. V dnešní době je vyhledávaným letoviskem, kde jsou návštěvníkům dostupné všechny možné služby. Přesto si obec dokázala uchovat svou atmosféru a klid. Je tak vhodná pro všechny, kdo mají rádi pohodu a relaxaci u moře.

Zdejší pláž Platja de Cabaió je tvořena hrubším pískem a vyhlášená svou krásou a rozlehlostí. Pozvolný vstup do moře je ideální jak pro rodiny s dětmi, tak pro nepříliš zdatné plavce. Vyzkoušet zde můžete celou řadu vodních sportů, jako je windsurfing, paragliding, potápění, šnorchlování, jízda na vodních lyžích, šlapadlech či loďkách. Za malý poplatek si můžete pronajmout lehátka i slunečníky. Koupání je umožněno v průzračně čisté a teplé vodě Středozemního moře.

Podél pobřeží se táhne typická promenáda, na které můžete navštívit některou z plážových restaurací s výhledem na pobřeží a rybářský přístav. V restauracích máte možnost ochutnat tradiční čerstvé rybí speciality a plody moře. V centru městečka je spousta zajímavých míst, která stojí za návštěvu, jako například barokní farní kostel Santa María pocházející z 18. století. Vyhledávaným místem romantických procházek je Lourdes Park, kde si můžete také odpočinout ve stínu vzrostlých stromů. Arenys de Mar si zamiloval dokonce i slavný španělský básník Salvador Espiru, který jej zmiňoval i ve svých básních.

Během letních měsíců se Arenys de Mar stává dějištěm mnoha slavností, jako třeba San Zenon s ohňostrojem a atrakcemi nebo San Rouge. Pravidelně se zde konají také četná divadelní představení, koncerty a představení pod širým nebem. Každou sobotu můžete navštívit tradiční trh.

Pokud zatoužíte po poznání dalších zajímavých míst v oblasti, doporučujeme návštěvu Barcelony, která je vzdálena 40 km směrem na sever. Přibližně 60km odtud leží Girona, zajímavá jsou také městečka Calella nebo Lloret de Mar. Pokud máte k dispozici auto, neváhejte a vydejte se do přírodní chráněné oblasti Montseny.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA