Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Malgrat de Mar

Malgrat de Mar - informace o letovisku

Malgrat de Mar je nejseverněji položeným letoviskem na pobřeží Costa del Maresme. Dále už navazuje pobřeží Costa Brava, které je od Costa del Maresme odděleno říčkou Tordera, která zde vtéká do moře. Pro tuto oblast jsou charakteristické kilometry dlouhé a široké pláže, kde budete pociťovat jedinečnou volnost a budete mít dostatek soukromí. Malgrat de Mar si i přes velký nápor turistů dokázal uchovat příjemný ráz prázdninového letoviska. Najdete zde snad všechna turistická lákadla a návštěvníci si díky tomu mohou užívat pohodové a bezproblémové dovolené.

Malgrat de Mar je rozdělen na dvě hlavní části – staré a nové město. Nové město je plné hotelů, penzionů, jsou zde supermarkety, obchůdky s ovocem a suvenýry, cukrárny se zmrzlinou i restaurace s rychlým občerstvením. Za poměrně lidové ceny si tak můžete dát těstoviny, pizzu, saláty či hamburgery s hranolky. Mnohé hotely pořádají pro své hosty pestré večerní programy. Podél pobřeží se až do sousedního letoviska Santa Susanna táhne krásná promenáda, na které se nachází také celá řada obchůdků, restaurací, barů, vináren, kaváren, několik diskoték a nočních klubů.

Každého návštěvníka pak jistě zaujme jedinečné staré město s historickými domy, které pocházejí až z 11. století. Můžete se zde seznámit s každodenním životem místních obyvatel. Na každém kroku zde na vás dýchne typická španělská atmosféra. Navštívit můžete typické trhy nebo se při procházce tichými zákoutími města zastavit v některém z místních barů.

Zdejší pláže se táhnou v délce až 6 km a díky pozvolnému vstupu do moře jsou vhodné pro malé děti i nezkušené plavce. Je zde několik možností sportovního vyžití, vyzkoušet můžete windsurfing, potápění, šnorchlování, kanoistiku, plachtění, vodní lyžování nebo populární parasailing. Za malý poplatek máte možnost si pronajmout lehátka a slunečníky. Koupání je umožněno v průzračně čisté vodě Středozemního moře.

V blízkosti Malgratu de Mar se nachází známý vodní park s delfináriem - Marineland. Především děti budou nadšené z představení delfínů, lachtanů a papoušků. Vyřádit se pak mohou ve vodním parku s bazény, tobogány, skluzavkami a dalšími atrakcemi. Malgrat de Mar je tak především skvělou volbou pro dovolenou rodin s dětmi.

Hotely jsou od pláží odděleny místní jednokolejnou tratí, která spojuje některá střediska na pobřeží s hlavním katalánským městem Barcelonou. Letovisko je obklopeno pohořím Montenegre, které je lákadlem především pro milovníky pěší turistiky. Malgrat de Mar rozhodně není místem, kde byste se měli nudit. Je to ideální volba pro všechny, kdo chtějí poznat španělský temperament a umějí se bavit.

Vypravit se můžete také na lodní vyjížďku do překrásných skalnatých zátok podél pobřeží Costa Brava. Přitažlivý je rovněž vodní park Waterworld s tobogány, bazény a dalšími vodními atrakcemi pro děti i dospělé.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA