Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alella

Alella - informace o letovisku

Na pobřeží Costa del Maresme se rozkládá oblíbené a turisticky vyhledávané letovisko Alella. Žije zde kolem 7 500 obyvatel, jejichž zdrojem obživy je hlavně zemědělství, pěstování a produkce vína a také práce v turistickém ruchu.  Tato oblast je proslulá svým kvalitním vínem, které se pyšní vlastní známkou původu. Zajímavá je tedy návštěva zdejších vinných sklípků i muzea vína.

Allela leží ve vnitrozemí, asi 3 km od pobřežního letoviska El Masnou, kde najdete nádherné pláže, přístav jachet i skvělé plážové restaurace. V El Masnou se tak můžete věnovat vodním sportům i dovádění ve vlnách Středozemního moře. Pokud tedy zatoužíte po mořských vlnách, vydejte se pěšky nebo místním autobusem do El Masnou.

Alella je jednou z nejatraktivnějších lokalit v oblasti také kvůli své blízkosti k Barceloně, která je vzdálená pouhých 25 km. V centru obce najdete spoustu skvělých restaurací s místními specialitami a čerstvými plody moře, dále jsou zde bary, kde můžete posedět u skleničky dobrého vína. Milovníky nakupování jistě potěší obchodní centrum, supermarket a několik dalších menších obchůdků.

Mezi nejvýznamnější památky patří nádherný gotický kostel La Iglesia de Sant Feliu, v jehož interiéru je k vidění Gaudího obraz Krista.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA