Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Calella

Calella - informace o letovisku

Calella je jedním z největších letovisek na pobřeží Costa del Maresme. Postaveno bylo v typicky španělském stylu, pyšní se historickým centrem a krásnými plážemi. Původně zemědělské městečko je dnes považováno za nejoblíbenější letovisko v této oblasti. Kdysi bylo známo také jako významné textilní centrum.

Největším lákadlem střediska je bezesporu široká písečná pláž táhnoucí se v délce 3 km, na jejímž konci se mezi skalami nachází ještě několik romantických plážiček. Ty bývají hojně vyhledávány nudisty, pro které je Calella doslova rájem. Pozvolný vstup do moře je ideální jak pro rodiny s dětmi, tak pro nepříliš zdatné plavce. Vyzkoušet zde můžete celou řadu vodních sportů, jako je windsurfing, paragliding, potápění, šnorchlování, jízda na vodních lyžích, šlapadlech či loďkách.

Calella nabízí svým návštěvníkům kvalitní služby i bohaté kulturní a sportovní vyžití. Zahrát si zde můžete plážový volejbal, minigolf, petang, bowling, tenis nebo i stolní tenis. Podél pláže se táhne promenáda lemovaná palmami a listnatými stromy. V parném dni si tak můžete vychutnat pohodu v jejich stínu, případně posedět v některé z plážových restaurací.

K procházkám láká rušné historické centrum, které je propleteno úzkými uličkami, kde na každém kroku narazíte na malý krámek se suvenýry. Nejcennější památkou je místní kostel, pěknou procházkou je také park Dalmau. Za zmínku jistě stojí Městské muzeum, pravidelně se zde konají výstavy a galerie barcelonských umělců. Nevynechejte návštěvu známé nákupní ulice Esglesia, která je plná butiků a nejrůznějších obchůdků, restaurací, cukráren i kaváren. Doporučuje se rovněž návštěva tradičního tržiště. Calella nabízí i bohatý noční život, zajděte se pobavit na některou z místních diskoték, do baru či nočního klubu.

S azurově modrou vodou Středozemního moře nádherně kontrastuje kopcovitá krajina na úpatí pohoří Montenegro. Okolní krajina je tak ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Calella se doporučuje všem, kdo chtějí být v blízkosti všeho dění a mají rádi rušnější život. Asi 50 km odtud leží Barcelona, kam se můžete vypravit buď pronajatým autem, nebo pravidelnou autobusovou linkou.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA