Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Canet de Mar

Canet de Mar - informace o letovisku

Součástí katalánského pobřeží Costa del Maresme je malé poklidné letovisko Canet de Mar. Leží mezi městečky Arenys del Mar a Sant Pol de Mar a v současné době v něm žije okolo 13 tisíc obyvatel. Canet de Mar je přímořské středisko, které s oblibou vyhledávají především Španělé, ale samozřejmě zde narazíte i na návštěvníky ze zahraničí.

Canet de Mar je lemováno tři kilometry dlouhou pláží tvořenou hrubším pískem. Má pozvolné svažování do azurového a krásně čistého Baleárského moře. Na pláži se nachází spousta stánků s nejrůznějším občerstvením a také restaurace. Canet se však kromě úžasného pobřeží proslavilo také jako zemědělská obec, kde se ve velkém pěstují jahody a květiny.

Centrum městečka rozhodně stojí za návštěvu, je totiž tvořeno nádhernými secesními domy pocházejícími z 19. století. Procházka úzkými uličkami lemovanými obchody, nebo posezení v některé z kaváren je opravdu dobrý způsob, jak strávit horký letní večer. Při prohlídce centra Canet de Mar nezapomeňte navštívit také nádherný zámeček Santa Florentina.

Pokud budete mít to štěstí a ocitnete se v Canet de Mar 26. června nebo 8. září, můžete být svědkem nebo i přímým účastníkem oslav místních svatých patronů. V tyto dny se celé Canet de Mar oděje do slavnostního a konají se různé kulturní a zábavní akce. Přes léto se v obci pořádá také velké množství živých koncertů a hudebních vystoupení.

Jelikož je Canet de Mar vzdáleno pouhých 45 km od Barcelony, je ideálním výchozím bodem pro její návštěvu. Vydat se tam můžete třeba vlakem, přímo v Canet de Mar je vlaková zastávka. Kromě tohoto nesmírně zajímavého katalánského velkoměsta stojí za prohlídku i velké letovisko Lloret de Mar, které proslulo největší hustotou diskoték v celé Evropě. Pokud nepatříte mezi milovníky bujarých oslav, diskoték a nočního života, můžete se v Lloret de Mar vydat například ke gotickému kostelu z počátku 15. století, nebo si jít na místní hřbitov prohlédnout náhrobky ve stylu katalánské secese. Zájemci o historii mohou navštívit staré římské pohřebiště Sepulcro Romá, které bohužel není udržované, ale rozhodně je více než zajímavým místem. Na pobřežní promenádě v Lloret de Mar si můžete prohlédnout kopii slavné kašny z barcelonské Rambly.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA