Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pineda de Mar

Pineda de Mar - informace o letovisku

Pineda de Mar je malé městečko v oblasti Costa del Maresme, které leží asi 55 km na sever od Barcelony na úpatí pohoří Montnegre. Oblast je vyhledávaná kvůli svým čistým plážím, jemnému písku a azurovému moři. Pineda de Mar patří ke klidnějším letoviskům. Dovolená v této oblasti je vhodná především pro rodiny s dětmi.

Klima je typicky středozemní. Léta jsou horká, ale ne zas příliš. Maximální teploty v červenci a srpnu jsou lehce nad 30°C.

Ubytování zajišťuje několik kvalitních hotelů podél pobřeží či v hotelové zástavbě.

Místní pláž je pokrytá zlatavým hrubším pískem a vyznačuje se maximální čistotou, což se týká rovněž okolí a moře. Na pláži je také umístěno několik sprch a spousta stojanů na kola. Právě kola by se dle přání místních měla stát hlavním dopravním prostředkem po městě a pláži. Pláž je velice vhodná také pro tělesné postižené a to díky vybudovaným přístupovým rampám.

Na promenádě kolem pláže se nachází řada obchodů, barů, diskoték a restaurací. Cestou na pobřeží se můžeme dostat krásnou procházkou až do nedalekého letoviska Calella a Santa Susana.

Pobyt v oblasti nám nabízí řadu možností aktivního vyžití i relaxace. Možné je vyzkoušet řadu vodních sportů. Město okolí je také dobrým místem pro výpravy za historií. Historické jádro města, které je známé jako Pobla de Sa Buada, začalo vznikat již ve 12. století. Tvoří jej řada architektonicky velice zajímavých budov. V městské oblasti Pineda de Mar byly objeveny zbytky římské vesnice. Zajímavý byl především nález akvaduktu. Na vrcholu Can Cua můžeme spatřit čtyři mostní oblouky ve velmi dobrém stavu.

V okolí letoviska se nachází řada míst, která lákají ke kratším či delším výletům. Vydat se můžeme například do nedalekého aqvaparku Marineland, který uvítají především děti. Užít si však můžeme také show s delfíny, která jistě zaujme i dospělé. Dalším aqvaparkem je Water World Loret. Na svahu pohoří Montnegre se rozkládají trosky starodávného hradu de Montpalau.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA