Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Plasencia

Plasencia - informace o městě

Ve španělské provincii Cáceres v autonomní oblasti Extremadura se rozkládá příjemné a poměrně rušné město Plasencia, kde žije kolem 40 tisíc obyvatel. Město je situováno na vrcholu kopce, pod nímž protéká řeka Jerte. V okolí můžete obdivovat členité vápencové skály, ke kterým se dostanete z nádherného údolí Valle del Jerte. Plasencia je považována za jedno nejkrásnějších měst nejen v Extremaduře, ale v celém Španělském království.

Ve městě najdete 7 kostelů, mezi nimiž však vyniká krásná stará románsko-gotická katedrála pocházející z 13. století. Jde vlastně o kombinaci dvou budov – staré a nové katedrály, které jsou navzájem propojeny. V 16. století katedrálu v renesančním slohu dokončili španělští architekti a dnes je považovaná za nejzdobnější kostel v Extremaduře. Součástí katedrály je také kaple San Pablo, jíž doplňuje zajímavá kupole. Dále stojí za návštěvu kostely Iglesia de San Nicolás a Iglesia de San Martín původem z 13. – 14. století. Mezi zajímavé části města patří čtvrti Barrio de los Clerigos, Barrio de los Mercaderes a Barrio de los Caballeros.

Srdcem města je náměstí Plaza Mayor, které je lemováno měšťanskými domy.  Každé úterý se zde koná trh s potravinami, jehož tradice sahá až hluboko do středověku. Při prohlídce města narazíte na několik zajímavých budov, jako je například Casa del Dean, Palacio Episcopal nebo Casa de las Dos Torres. Pokud vás zajímají místní tradice a zvyky, navštivte muzeum Museo la Etnográfico. Ulice Calle Talavera a Callejón San Martín jsou plné barů, nočních podniků a klubů. V restauraci La Taberna Extremeňa můžete ochutnat místní speciality.

Město bylo roku 1186 založeno Římany a dodnes disponuje velkým uměleckohistorickým dědictvím. Dochovaly se zde pozůstatky starých městských zdí se 68 věžemi a 7 branami. V Plasencii dnes také sídlí biskup, funguje zde továrna na klobouky a na olej. Město je známé také tkaním vlněného, konopného, lněného a hedvábného zboží. Rozvinulo se zde rovněž hrnčířství, koželužství, včelařství a mlynářství. Každoročně se počátkem června ve městě slaví svátek Feria y Fiestas de Junio, jež trvá několik dní.

V okolí Plasencie se nachází spousta míst, které stojí za návštěvu. Jedním z těchto míst je například údolí Valle del Jerte, jež je porostlé množstvím dubů, kaštanů a třešní. Zdejší třešňové sady se vyplatí navštívit hlavně na jaře, kdy jsou stromy v plném rozpuku. Poblíž Jerte se rozkládá přírodní rezervace Reserva Natural Garganta de los Infiernos, která je ideální pro sportovně založené jedince. Vydat se sem můžete na četné pěší túry a pozorovat prudké vodopády. V této oblasti narazíte na malebné vesničky, jako je například Valdastillas nebo Tornavacas. Asi 38 km od Plasencie se nachází slavný klášter San Geromino de Juste. Dalším zajímavým údolím je Valle de la Vera s vesničkou Cuacos a Jarandilla. Jihovýchodně od Plasencie najdete další přírodní park Pargue Natural de Monfragüe, který ochraňuje vzácné druhy flóry a fauny tohoto regionu.

 
 

Náš tip

Lyžařské zájezdy do Rakouska

SnowTrex - lyžařské zájezdyŠiroká nabídka lyžařských zájezdů s CK SnowTrex. Zažijte tu nejlepší dovolenou na sněhu v Rakousku, Itálii, Francii, Švýcarsku nebo třeba v Andoře.

Zájezd za krásami LIBANONU

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů a křižáků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA