Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bilbao - informace o městě

Hlavní baskické město Bilbao ležící na řece Nervion je důležitým hospodářským centrem oblasti a stále se rozvíjející moderní metropolí. Od roku 1997, kdy zde bylo vystavěno Muzeum Guggenheim, prochází jakousi renesancí a stalo se tak důležitou kulturní scénou celého Baskicka. Najdete zde mnoho uměleckých galerií, muzeí, divadel a koncertních síní. V dnešní době je město důležité také pro španělskou ekonomiku.

Historie města se datuje do roku 1300 a již v té době bylo důležitým přístavem pro export zboží z Kastilie. Prosperovaly zde přádelny vlny, železárny a ocelárny. Severní Bilbao je i dnes důležitým mezinárodním námořním uzlem.

Historické centrum města je označováno jako „casco viejo“. Typické jsou pro něj klikaté a úzké uličky, které vyúsťují u katedrály nedaleko náměstí Plaza Nueva. Najdete zde také muzeum Museo Vasco, které vás seznámí s kulturou a ekonomikou Baskicka. Mezi cenné církevní stavby patří řada kostelů a klášterů, jež vznikaly na přelomu 15. a 16. století. Krásná je bazilika Panny Marie z Begoni z 16. století nebo kostel sv. Mikuláše z Bari, kde jsou uschovány vzácné dřevořezby Juana de Meny.

Stará čtvrť je s ostatními částmi města propojena tramvajovou linkou, která projíždí kolem turisticky atraktivních lokalit. Projet se tedy můžete čtvrtí z 19. století, kolem majestátního divadla Teatro Arriaga až k městskému parku Parque Doňa Casilda de Iturriza. V sousedství parku pak můžete navštívit Museo de Bellas Artes s obrazy významných evropských malířů.

Z bývalých loděnic a domků ve čtvrti Abandoibarra bylo vystavěno nové kulturní centrum s 3 km dlouhou promenádou, jež je lemována sochami a končí u pěšího mostu od Pedra Arrupe. Jednou z nejpřitažlivějších staveb Bilbaa je bezesporu již zmiňované Museo Guggenheim, které nechal postavit architekt Frank Gehry. Tento ocelový kolos se odráží ve vodách řeky Nervion, která dělí město na starou a novou část. Toto mistrovské dílo se nesmazatelně zapsalo na světovou kulturní mapu a stalo se také symbolem celého Bilbaa.

Za zábavou se pomocí lanovky vydejte na kopec Artxanda, kde bylo vystavěno moderní zábavní centrum. Jestliže máte k dispozici auto, můžete se vydat k 25 km vzdáleným plážím Castro Urdiales nebo do města San Sebastián. Pěkným výletem bude také návštěva romantický zámeček Butrón vzdálený 20 km.

Bilbao - v srdci Baskicka

Bilbao - v srdci Baskicka

Zatímco středomořské pobřeží Španělska je dosti známé a hojně navštěvované, pobřeží atlantické zůstává poněkud opomíjeno. Důvod je poměrně jasný, voda je tu studená, jsou tu velké vlny a vanou silné větry. Pokud se chcete především koupat v moři, není to zrovna ideální místo pro dovolenou.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA