Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Costa Blanca (Alicante) - informace o oblasti

Costa Blanca (Alicante) - tato oblíbená turistická oblast se nachází na jihovýchodě Španělska v provincii Alicante. Costa Blanca znamená v překladu bílé či bělostné pobřeží – při pohledu na místní pláže je každému hned jasné, jak tento název vznikl. Zdejší nádherné nekonečné pláže jsou omývány průzračnými vodami Středozemního moře. Costa Blanca nabízí celkem více než 200 km převážně písečných pláží, ale objevit se mohou i pláže oblázkové.

Pláže v Costa Blanca mají většinou pozvolné svažování do moře. Vlny lákají jak ke koupání, tak i k mnoha vodním sportům, jako je windsurfing, kiting a jachting, pro které jsou zde vynikající podmínky. Koho by omrzely pláže, může se vydat na průzkum přírody. Krajina pobřeží Costa Blanca je charakteristická krásnými přírodními scenériemi, k vidění jsou zde strmé útesy, četné zátoky, divoké hory, krápníkové jeskyně, husté borovicové lesy i rozlehlé sady mandloní, olivovníků a pomerančovníků. Costa Blanca zahrnuje také jedinečné přírodní parky Lagunas de la Mata v Torrevieja, nebo Hondo v Elche.

Na pobřeží Costa Blanca nechybí velká živá letoviska, která v letních měsících pod náporem turistů praskají ve švech, zapadlé rybářské vesničky, ani malebná městečka ukrývající ruiny arabských hradů a vesničky schované v kopcích. Mezi turisticky atraktivní cíle patří města Alicante, Elche, Benidorm, Torrevieja či Murcie. Na své si zde přijdou rovněž golfisté, tenisté, cyklisté i milovníci jízdy na koni. Oblíbeným cílem zahraničních návštěvníků je i Altea a Jávea, kde je možné prožít báječnou rodinnou dovolenou.

Za jakýsi symbol oblasti Costa Blanca je považováno městečko Calpe s dominantní vápencovou skálou Peñón de Ifach, která dosahuje výšky 332 metrů nad mořem. V roce 1987 byla tato skála prohlášena za přírodní rezervaci a se svými 4 a půl kilometry čtverečnímu se tak stala nejmenší chráněnou krajinnou oblastí v celé Evropě. Za rezervaci byla vyhlášena proto, že se na ní vyskytuje na 300 druhů rostlin a stala se domovem také mnoha živočichů. Ve skalních dutinách hnízdí mořští racci a sokoli. Z vrcholu Peñónu de Ifach se naskýtá nádherný výhled do krajiny. Skála je oblíbená také mezi horolezci, kteří se jí pokoušejí zdolávat nejrůznějšími cestami.

Pokud máte děti, nevynechejte návštěvu vodního parku Aqualandia, který patří k největším v celém Španělsku. Nabízí neuvěřitelné množství skluzavek, tobogánů, bazénů a dalších vodních atrakcí. A to není jediný vodní park na Costa Brava. V tom druhém s názvem Mundomar můžete být svědky delfíních i lachtaních vystoupení. Kromě nich je zde k vidění ještě řada dalších cvičených exotických zvířat.

Turisté tuto oblast rádi navštěvují především pro skvělé možnosti rekreace, odpočinku a zábavy. Uvolněnou středomořskou atmosféru dotváří příjemné klima a zaručeno je zde až 300 slunečných dnů v roce. Můžete si tak užívat koupání ve Středozemním moři od dubna až do října. Průměrná denní teplota se pohybuje okolo 20 stupňů Celsia. Léta zde tak nejsou nijak extrémně parná a zimy zase velmi mírné a deštivé. Zdejší klima se řadí k nejteplejším z celého Španělska.

Costa Blanca - Bílé pobřeží

Costa Blanca - Bílé pobřeží

Jednou z nejvíce navštěvovaných částí Španělska je oblast Costa Blanca, tedy v překladu Bílé pobřeží. Panuje zde jedinečná středomořská atmosféra, příjemné klima, k vidění jsou nádherné přírodní scenérie a idylku završují skvělé možnosti rekreace. Podél pobřeží dlouhého 218 kilometrů se táhnou nádherné pláže.

celý článek

 

Elche - palmové srdce Evropy

Elche - palmové srdce Evropy

Palmy jsou již téměř neodmyslitelnou součástí bělostných písečných pláží a osamělých ostrovů uprostřed oceánu. Pohled na tyto elegantní obry rostlinné říše vyvolá v nejednom z nás pocit dokonale strávené dovolené. Chceme-li alespoň chvilku spočinout v jejich stínu, nemusíme však jezdit až do vzdálených exotických končin.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA