Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alcalá de Xivert

Alcalá de Xivert - informace o letovisku

Na pobřeží Costa del Azahar se v autonomní oblasti Valencie rozkládá městečko Alcalá de Xivert, neboli španělsky Alcalá de Chivert. Leží v provincii Castellón a svým návštěvníkům nabízí jak hory, tak i pláže. Vytváří se zde tak jedinečný kontrast bílých písečných pláží, azurově modrého moře a skalnatých vrcholků hor. Nudit se zde rozhodně nebudou aktivní turisté ani milovníci relaxování na pláži. Alcalá de Xivert je navíc krásným městečkem, které nabízí celou řadu možností, jak si užít bezchybnou dovolenou.

Turistickým lákadlem číslo jedna jsou krásné pláže lemující pobřeží, kde si můžete za malý poplatek pronajmout lehátka i slunečníky a oddávat se odpočinku. Hlavní pláží je Playa de Las Fuentes, která je zvláštní hlavně tím, že v ní pramení sladká voda. Další významnou pláží je písčitá Playa del Carregador, která je denně upravovaná a díky tomu i dokonale čistá. V blízkosti letoviska se nachází ještě další tři menší zátoky, jež jsou obklopeny skalnatými vrcholky.

V blízkosti městečka se rozkládá jedinečný přírodní park Pargue Natural de la Sierra de Irta, kde panuje typické středozemské klima. Najdeme zde chráněné druhy rostlin a živočichů, jedná se většinou o endemické druhy. Oblast je cenná také z historického hlediska, je totiž poseta středověkými templářskými hrady a majáky. Park zaujímá plochu 130 km čtverečních a je jedním z posledních míst v této oblasti, které nebyly poznamenány lidskou činností. Nejvyšším vrcholem je Campanella dosahující nadmořské výšky 543 metrů. Jednotlivé skalní masívy od sebe odděluje údolí Estopet. Přírodním parkem byla tato oblast vyhlášena v roce 2002.

V historickém jádru městečka Alcalá je k vidění mnoho zajímavých kostelíků, jako je například Iglesia de San Juan Bautista. Kostel je jedinečný svým barokně klasicistním stylem doplněným typickými valencijskými prvky. Další výjimečnou církevní stavbou je kostel Torre Campanario de la Iglesia de San Juan Bautista pocházející z roku 1705. Jeho dominantou je majestátní barokní zvonice vysoká více než 60 metrů. Milovníky historie jistě upoutá také zámek Xivert, který je vlastně bývalou arabskou pevností. Město se poměrně často stává dějištěm nejrůznějších oslav, jako je například Carnaval, Moros y Cristianos, Santa Lucía, San Antonio Abad, San Pedro de Verona a mnoho dalších.

Pokud zatoužíte po poznání dalších zajímavých míst v oblasti, doporučujeme návštěvu Tarragony, která je vzdálena 140 km směrem na jihozápad. Přibližně 120 km na severovýchod leží Valencia, zajímavá jsou také městečka Castelló de la Plana, Peňíscola nebo Alcossebre. Z přístavu Las Fuentes možno podnikat výlety k sopečným ostrovům Columbretas. Zajímavé jsou rovněž výlety do Tinenca de Benifassa nebo Morella.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA