Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Costa Cálida - informace o oblasti

Costa Cálida je 250 km dlouhé pobřeží správního území Murcie ležícího na jihovýchodě Španělska. Bývá také někdy nazýváno Horké pobřeží. Častým místem návštěv na Costě Cálidě je pouhých 7 metrů hluboké Mar Menor (Menší moře) známé svými léčivými účinky (díky vysokému obsahu jódu a solí). Jde o lagunu s charakterem podobným Mrtvému moři. Od Středozemního moře je odděleno úzkým pruhem pevniny v délce 22 km zvaném La Manga. Pro milovníky potápění je tu rybářská vesnice Cabo de Palos se svými podmořskými rezervacemi.

Costa Cálida je jednou z nejkrásnějších pláží celého Španělska. Leží jižně od Alicante a táhne se po obou stranách Cartageny od Mar Menor po Áquilas. K léčbě se v Costa Cálida používá také bahno z Mota de la Calcetera. Costa Cálida je skvělým místem pro strávení relaxační dovolené.

Západně od Cartageny, v Golfo de Mazarrón je pobřeží klidnější. Hlavní zdejší letoviska jsou Puberto de Mazarrón a Aguillas: mezi nimi je oblast s několika nádhernými nedotčenými plážemi, kam turistický průmysl příliš nezasahuje.

Díky různorodému mikroklimatu je zdejší vinobraní nejdelší v celém Španělsku - začíná v srpnu a končí až v listopadu. Vinaři si moc pochvalují, že mají na zpracování hroznů víc času, a na kvalitě vína je to znát. To můžete vyzkoušet ve vinných sklepích Bodegas Pedro Luis Martínez, které jsou součástí Vinařské cesty, a tudíž otevřeny všem milovníkům vína.

Nenechte si ujít a poznejte

- La Manga (Mar Menor);
- Murcia (barokní katedrála a další památky);
- Lorca (barokní paláce);
- Valle de Guadalentín (cesta horským krajem Alhama de Murcia - Sierra Espuña - Totana - Aledo - Lorca)

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA