Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Španělsko - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Španělsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Španělsko.

Prozkoumejte Mallorcu – od bílých pláží až po špičky hor

Prozkoumejte Mallorcu – od bílých pláží až po špičky hor

Největší španělský ostrov láká každoročně turisty na příjemné středomořské klima, bílé pláže, křišťálově čisté moře a členitou krajinu plnou piniových hájů, mandloní, pomerančovníků a citronovníků.

celý článek

 

Tipy na nejkrásnější pláže ve Španělsku

Tipy na nejkrásnější pláže ve Španělsku

Pokud plánujete letní dovolenou v jižní Evropě, rozhodně by vám při rozhodování neměli uniknout některé španělské destinace a přilehlé ostrovy ve Středozemním moři. Přečtěte si několik tipů na jedinečné pláže a lokality ve Španělsku, které se vymykají stereotypu přelidněných přímořských letovisek.

celý článek

 

La Gomera - sopečný ostrov

La Gomera - sopečný ostrov

La Gomera je sopečný ostrůvek náležející do Kanárského souostroví. Třetina tohoto ostrůvku je součástí národního parku, který zde byl zřízen v roce 1981 a je zapsán na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Asi na 40 km2 se rozkládá prastarý vavřínový les, kterému se zde daří díky chladnému a vlhkému klimatu. Díky klidu a pohodě, která na ostrově panuje se stal ideálním místem pro strávení příjemné dovolené.

celý článek

 

Andaluská Costa del Sol - středověké strážní věže

Andaluská Costa del Sol - středověké strážní věže

Po celá staletí lemují španělské pobřeží od Gibraltaru po Pyreneje mohutné strážní věže, chránící zemi před útoky pirátů ze severní Afriky a Turecka. Během dovolené na Costa del Sol rozhodně nesmíte vynechat procházku k některé z nich.

celý článek

 

Valencie na druhou

Valencie na druhou

SOUTĚŽNÍ ČLÁNEK - V minulém roce jsem se i já zařadila do dlouhého zástupu nadšenců, kteří objevili fotografickou aplikaci Instagram. Jeden z filtrů, kterými je možné snímky upravit, nese název Valencia. A tak jsem během návštěvy tohoto španělského města v dubnu loňského roku fotila jejich magická zákoutí právě jen s tímto filtrem, téměř bez následných úprav.

celý článek

 

Letoun A380 společnosti Emirates poprvé přistál v Barceloně

Letoun A380 společnosti Emirates poprvé přistál v Barceloně

Emirates, jedna z nejrychleji rostoucích leteckých společností, v neděli přistála na mezinárodním letišti El Prat v Barceloně s letounem Airbus A380. Jednalo se o první let do Španělska obsluhovaný A380. Tento letoun bude na linku nasazen také 1. března 2013.

celý článek

 

Do Valencie za kulturou, architekturou, jídlem i módou

Do Valencie za kulturou, architekturou, jídlem i módou

Když se řekne Španělsko, vybaví se většině lidí spíše Madrid, Barcelona nebo Sevilla. Své kouzlo však má i jiné město této jihoevropské země - Valencie. Vydejte se tam na prodloužený víkend nejlépe s kamarádkami - čeká vás dobré jídlo, projížďka na kole, nákupy krásného a kvalitního oblečení a bot a samozřejmě také historické památky i moderní architektura.

celý článek

 

Rekreační apartmány a vily v La Torre Golf resort - španělská pohoda

Rekreační apartmány a vily v La Torre Golf resort - španělská pohoda

Babí léto s teplotami kolem dvaceti stupňů Celsia trvající až do prosince, snadná dostupnost, mnoho zajímavého k vidění nejen na místě, ale i v blízkém okolí a neuvěřitelně nízké ceny ubytování přímo vybízí k návštěvě prázdninového komplexu La Torre Golf resort ve španělské provincii Murcia, jenž je vzdálen jen hodinu jízdy autem směrem na jih od letiště v Alicante.

celý článek

 

Poutní zájezdy do Santiaga de Compostela

Poutní zájezdy do Santiaga de Compostela

Pouť k hrobu svatého apoštola Jakuba Staršího patří už od středověku k význačným poutním cestám, stejně významným jako byly poutní cesty do Říma či Jeruzaléma. Hrob se nachází v městě Santiago de Compostela ležícím na severozápadním cípu Španělska a s CK Veligradtour se k němu můžete vypravit i Vy.

celý článek

 

Španělsko – dovolená přesně na míru vašemu přání

Španělsko – dovolená přesně na míru vašemu přání

Chcete si na dovolené vedle zaslouženého odpočinku užít také trochu dobrodružství? Dovolenou ve Španělsku přece můžete prožít jinak než jako většina turistů, kteří jsou vázáni na jedno město, případně na předem organizované výlety. Cestovní kancelář Neckermann k vám přichází se speciální nabídkou dovolené ve Španělsku, abyste si zemi plnou slunce mohli užít podle svého přání.

celý článek

 

Královské město Madrid – srdce Španělska

Královské město Madrid – srdce Španělska

Krásné a obdivované hlavní město Španělského království leží v jeho samém srdci. Návštěvník zde nenajde příliš mnoho histricky cenných památek, na každém kroku však poucítí tradiční španělskou lidovost, místní obyčeje a zvyky, kterým na druhé straně sekunduje přepych královských paláců a šlechtických domů.

celý článek

 

Barcelona - Muzeum Joana Miró

Barcelona - Muzeum Joana Miró

Vysoko nad barcelonským přístavem se na svahu kopce Montjuïc nachází Muzeum Joana Miró, který je považován za praotce moderního umění. Jeho díla dodnes uchvacují spousty jeho obdivovatelů a milovníků umění. Návštěvu muzea věnovaného tomuto jedinečnému umělci byste při prohlídce španělské Barcelony neměli vynechat.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6
 
 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA