Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Španělsko - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Španělsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Španělsko.

San Millán de la Cogolla - ke kořenům španělštiny

San Millán de la Cogolla - ke kořenům španělštiny

Na severu Španělska leží provincie La Rioja, která je zároveň jedním ze 17 autonomních společenství země. Historicky toto území patří k regionu tzv. Starého Kastilska. Součástí provincie, jejímž hlavním městem je stopadesátitisícové Logroño, je také obec San Millán de la Cogolla, počtem obyvatel nevelká, ale svým významem jedna z nejdůležitějších ve Španělsku.

celý článek

 

Doňana - přírodního a kulturního dědictví UNESCO

Doňana - přírodního a kulturního dědictví UNESCO

Mokřiny na samotném jihu Španělska se každoročně stávají útočištěm statisíců evropských ptáků, kteří směřují přes Gibraltarský průliv až do Afriky. Oblast Doňany byla kdysi lovištěm španělských králů a vévodů ze Sidónie. Centrální pásmo národního parku, který vznikl v roce 1969 se rozkládá na ploše 500 km2.

celý článek

 

Aranjuez - když se snoubí přírodní krása s lidským výtvorem

Aranjuez - když se snoubí přírodní krása s lidským výtvorem

Aranjuez, bývalé letní sídlo španělských králů, patří k nejoblíbenějším jednodenním výletům všech návštěvníků Madridu. Důmyslně přetvořená krajina, v níž jsou v souladu s přírodou zakomponovány výsledky lidské činnosti, je dokladem, že územnímu plánování věnovali velkou pozornost už naši předkové před několika staletími.

celý článek

 

Čtyři dny v Gaudího pohádkové Barceloně

Čtyři dny v Gaudího pohádkové Barceloně

Pro návštěvu "druhé španělské metropole" jsme si vybrali konec října. Risk vyšel, neboť počasí bylo ještě doslova letní a zároveň nikde nebyly davy turistů. Jediné, co jsme už museli oželet, bylo koupání v moři, což nám však nevadilo, neboť jsme do Gaudího města přijeli zejména za architekturou a jen na čtyři dny.

celý článek

 

Trasa pouti do Santiago de Compostela

Trasa pouti do Santiago de Compostela

Na svatojakubskou pouť do Santiaga de Compostela, ležícího v severozápadním cípu Španělska, se každoročně vydává na sto tisíc věřících. Míří k místům, kde před více než dvanácti sty lety objevil biskup Teodomiro náhrobek s ostatky apoštola Jakuba.

celý článek

 

Orlí hnízda v Cuence

Orlí hnízda v Cuence

Cuenca, jedno z nejmalebnějších španělských městeček leží v provincii Castilla-la Mancha, necelých 160 kilometrů od hlavního města. Po dlouhá léta zůstávala v zapomnění a teprve v druhé polovině minulého století byla objevena turisty. Od té doby nechybí v nabídce snad žádné cestovní kanceláře, specializující se na Španělsko.

celý článek

 

Córdoba - na křižovatce kultur

Córdoba - na křižovatce kultur

Slunná Andalusie je krajem, kde se snoubí bohatá historie a kultura se zajímavou přírodou a zejména místem odvěkého střetávání a prolínání kultur. Již v prehistorických dobách tudy zřejmě procházeli předkové člověka z Afriky do Evropy a stejně tak v časech pozdějších Andalusie byla, a prakticky až do současnosti stále je, jakousi syntézou mnoha různých vlivů.

celý článek

 

Cartagena - nové Kartágo

Cartagena - nové Kartágo

Město Cartagena, ležící na pobřeží Středozemního moře v oblasti Murcía, je úzce svázáno se španělským námořnictvem. Původně v těchto místech stávala iberská osada Mastia, avšak v roce 230 př. n.l. se tu vylodili Kartaginci a přejmenovali ji na Qart Hadast, což v punském jazyce znamenalo „nové město“.

celý článek

 

Barcelona - klenot Katalánska

Barcelona - klenot Katalánska

Jaké je nejznámější španělské město? K zodpovězení této otázky by se musel udělat přesný průzkum, ale s velkou pravděpodobností to bude Barcelona. Mnoho lidí si dokonce myslí, že Barcelona je hlavním městem Španělska, ačkoliv tím je Madrid. Barcelona je však hlavním městem Katalánska a po Madridu je i druhým největším městem v zemi.

celý článek

 

Burgos - rodiště legendárního El Cida

Burgos - rodiště legendárního El Cida

Burgos – půvabné kastilské městečko, jehož atmosféra se vám nesmazatelně vryje do paměti. Ačkoliv se v něm nachází mnoho cenných památek, Burgos se nikdy nestal rájem masové turistiky. O to více si můžete vychutnat krásu jeho uliček a náměstíček, zdobených prvky gotické architektury.

celý článek

 

Prehistorická Asturie

Prehistorická Asturie

Zapadlý kout severního Španělska, jehož pobřeží omývají vody Biskajského zálivu, uchovává neuvěřitelné krásy přírody. Z jihu chrání Asturii vysoké pahorky Kantaberského pohoří, díky jehož mohutným masivům odolala provincie v mnoha bojích svým nepřátelům, či svým uchvatitelům přinejmenším ztížila převzetí nadvlády a moci.

celý článek

 

Římské hradby ve městě Lugo

Římské hradby ve městě Lugo

Lugo, ležící nedaleko Biskajského zálivu v severozápadní části Španělska, patří u nás stále k poměrně opomíjeným destinacím. A neprávem. Právě zde stojí nejlépe dochované římské vojenské opevnění, které ve světě nemá konkurenci a od roku 2000 je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6
 
 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA