Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pego

Pego - informace o letovisku

Městečko Pego je situováno na pobřeží Costa Blanca, v oblasti Valencie a provincii Alicante. Jde o typicky španělské město se zachovanou kulturou, zvyky i tradicemi. Najdeme zde množství zajímavých historických, architektonických i přírodních památek. Ty zde zůstaly zachovány i přes masový příliv turistů.

Letovisko láká turisty především svými krásnými plážemi, které jsou tvořeny jemným bílým pískem, azurově modrým mořem a teplou vodou. Příjemné středozemní klima navíc umožňuje rekreaci během celého roku. Pláže jsou dostatečně široké, takže se nemusíte tísnit na pár metrech s dalšími rekreanty, mají pozvolný vstup do moře, což vyhledávají především rodiny s malými dětmi a nepříliš zdatní plavci.

Pego je známé hlavně díky každoročně pořádanému masopustu, kdy městem pochoduje zástup lidí zahalených do černých hábitů. Prochází úzkými uličkami, přičemž kolem nich vybuchuje velké množství petard. Pro svátek je tedy typický velký rámus a jakási pochmurnost. Svátek je završen ohromným ohňostrojem. Každoročně sem na něj přijede opravdu velký počet turistů ze všech koutů Evropy.

Do Pega vedou kvalitní silnice, zajištěno je také pravidelné autobusové spojení s okolními městy. V obci najdete supermarket, obchody, restaurace a bary. Každý čtvrtek se zde koná bleší trh. Pro turisty zde bylo vystavěno mnoho ubytovacích zařízení, najdou zde tak vše, co potřebují k pohodové dovolené. V okolí se rozkládá úrodná krajina, která je využívaná pro poměrně intenzivní zemědělství. Pěstují se zde především citrusy a rýže.

Aktivní turisté se mohou vydat na výlet do přírodní chráněné oblasti El Marjal, která má velkou ekologickou hodnotu, protíná ji totiž komplexní systém vodních cest a kanálů. Dalšími zajímavými městy v okolí, které jistě stojí za návštěvu, jsou kupříkladu Valencie, Alicante, Dénia nebo Jávea. Asi 60 km je vzdálen zábavní park Terra Mítica, zato Safari park leží jen 4km od Pega.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA