Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Altea

Altea - informace o letovisku

Altea je malá rybářská obec, která se však pyšní bohatou minulostí.  Najdeme ji na prosluněném pobřeží Costa Blanca v provincii Alicante. Altea je přístupná po kvalitních silnicích a je z ní zajištěno pravidelné autobusové spojení do okolních měst. V městečku turisté najdou vše, co potřebují ke strávení příjemné a pohodové dovolené. Jsou zde restaurace, kavárny, bary, obchody, supermarkety i možnosti večerní zábavy. K dispozici je také pošta, banka, lékárna i lékař. Typické kavárny a taverny ve staré části města lákají k ochutnávce místních specialit nebo ke sklence dobrého vína.

Městečko bylo vystavěno na vyvýšenině nad mořem a je tvořeno typickými španělskými bílými domky. Je tak jedním z nejpřitažlivějších letovisek v oblasti Valencie. V městečku najdete mnoho pamětihodností, a pokud vás zajímá historie, navštivte zdejší muzeum. Mezi nejcennější památky patří kostel Nuestra Seňora de Consuelo, který zdobí kopulovitá modrá střecha. Přestože je Altea plná všelijakých zajímavostí, zůstala zatím uchráněna před masovým přílivem turistů a poskytuje tak pohodovou atmosféru.

Altea je přitažlivá také díky své rozlehlé oblázkové pláži, kde se můžete oddávat relaxaci a odpočinku. Některé pláže jsou i skalnaté, působí tak velmi romanticky a najdete na nich příjemné soukromí. Vyzkoušet samozřejmě můžete některý z nabízených vodních sportů, jako je vodní lyžování, plachtění, potápění či šnorchlování.  Pláž má pozvolný vstup do teplého a průzračně čistého moře, za malý poplatek si můžete pronajmout lehátka i slunečníky. Příjemná je rovněž procházka po plážové promenádě. Na pláži se nachází sportovní přístav Club Nautico, Z dalšího sportovního vyžití jmenujme například tenisové kurty, golfové hřiště s 18 jamkami, fitness centrum, saunu nebo veřejný bazén.

Město se stalo domovem pro mnoho umělců z nejrůznějších koutů Evropy, kteří se zde usadili a vychutnávají si bohémského života. V okolí se rozkládá horské pásmo Sierra Helada a Sierra de Bernia. Tato pohoří jsou ideální pro pěší i vysokohorskou turistiku. Poskytují nádherný výhled na Alteu i blízké okolí. Navštívit můžete také zábavní park Terra Mítica v Benidormu, město Valencii nebo Alicante.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA