Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Benidorm

Benidorm - informace o letovisku

Benidorm je oblíbené turistické letovisko nacházející se na pobřeží Středozemního moře. Ze všech stran je obklopeno horami, na východě je to Sierra Helada, na severu Sierra Aitana a ne západě pak Tossal de la Cala. Díky těmto pohořím je tak letovisko dokonale chráněno před nepříznivými povětrnostními vlivy a poskytuje tak ideální a stabilní klima. Navíc je to také jedno z nejteplejších míst na pobřeží Španělska. Během hlavní turistické sezóny zde teplota moře dosahuje až 26°C.

Benidorm tak přitahuje návštěvníky již od dubna a zůstávají zde až do začátku listopadu.  Sezóna zde tak téměř nikdy nekončí. Dvě hlavní městské pláže vytvořily jižně orientovanou zátoku, které dominuje silueta malinkého ostrova Benidorm.  Ten vystupuje z klidného a průzračně čistého moře, které láká milovníky koupání, potápění a vodních sportů.  Pláže jsou krásně čisté a dobře vybavené, řadí se tak mezi jedny z nejlepších na světě. Nejvíce živo bývá přes léto na 2km dlouhé pláži Levante. Ta lemuje historické a obchodní centrum tohoto prázdninového střediska. Pokud dáváte přednost většímu klidu, navštivte pláž Poniente rozkládající se v délce 3 km a od Levante je oddělena sportovním přístavem. Relaxovat můžete také na menší pláži Playa del Mal Pas.

Zátoka je lemována řadou mrakodrapů, hotelů a výškových budov, najdete zde nepřeberné množství restaurací, barů, hospod, diskoték a tanečních sálů. Za nákupy se vydejte do četných obchodů a obchůdků se suvenýry či potravinami, narazíte zde i na supermarket. Návštěvníci jistě ocení také zábavní a tematické parky. Užijí si zde především milovníci společenského a rušného nočního života. Toto pulzující letovisko nabízí snad vše, na co si vzpomenete, proto něco jako nuda zde nehrozí.

V Benidormu jsou služby na vysoké úrovni, turisté zde najdou opravdu kvalitní zázemí se vším, co potřebují ke strávení pohodové a bezproblémové dovolené. Benidorm je nejen největším letoviskem na středomořském pobřeží Costa Blanca, ale zároveň v celém Španělsku.

Milovníky pěší turistiky a cyklistiky budou určitě lákat okolní hory, ve kterých najdou množství značených cest. Můžete zde také jezdit na koni, na jeepech, nebo si vyzkoušet některý z adrenalinových sportů. V Benidormu se pravidelně koná také celá řada koncertů a představení. Pokud vás již omrzelo povalování na pláži, vydejte se třeba do vnitrozemí, kde objevíte mnoho zajímavých městeček a vesniček se zříceninami arabských hradů. Na kráse tomu přidává ještě okolní jedinečná a nedotčená příroda. Asi 60 km odtud je vzdáleno zajímavé město Alicante, po 140 km byste dojeli také do Valencie.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA