Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gata de Gorgos

Gata de Gorgos - informace o letovisku

Městečko Gata de Gorgos se nachází v autonomní oblasti Valencie, na prosluněném španělském pobřeží Costa Blanca.  Příjezd sem je umožněn po kvalitně vybudovaných silnicích, nachází se zde železniční stanice i autobusové nádraží. Pravidelné autobusové linky zajišťují spojení s okolními městy. Navíc tudy projíždí tzv. Limón express, který přepravuje turisty mezi městy Dénia, Benidorm a Alicante.

Návštěvníkům je zde k dispozici vše, co potřebují ke strávení pohodové a příjemné dovolené – najdou zde restaurace, bary, diskotéky, kino, obchody i supermarkety. Na své si tak přijdou milovníci nočního života a zábavy. Architektonicky významnou stavbou v obci je budova kostela Iglesia Parroquial.

V okolí Gata de Gorgos se rozkládá velmi významná zemědělská oblast, pěstují se zde olivy, mandle, pomeranče a vinná réva. Městečko je však také ideálním výchozím bodem pro výlety k jeskyním u Benidoleig, k vinicím Llider a Jalon, nebo do přírodního parku Pargue Natural del Montgó, kde vyvěrá několik pramenů.

Městečko se proslavilo výrobou košů, košíků a všelijakými dalšími výrobky z rákosu, palmového listí či proutí. Překrásné jsou rovněž ručně vyráběné klobouky, židle, stoly a další kusy nábytku, na které zde narazíte téměř na každém kroku. Ne nadarmo bývá Gata de Gorgos někdy označována jako bazar Costa Blancy. Tradiční je rovněž výroba paličkované krajky a kytar. Před odjezdem ještě nesmíte zapomenout ochutnat místní likér „mistela“ vyráběný z muškátových hroznů. Za návštěvu stojí také města Alicante, Valencie nebo Jávea.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA