Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Soto de la Marina

Soto de la Marina - informace o letovisku

Soto de la Marina je malinká přímořská vesnička s 1500 obyvateli, rozkládající se na severu Kantábrie. Pobřeží je omýváno azurově modrým Kantaberským mořem, které je ideální pro provozování nejrůznějších vodních sportů, zejména surfování, plachtění, jízdy na vodních lyžích, skútrech nebo šlapadlech. Na své si zde přijdou také milovníci potápění a šnorchlování, kteří pod mořskou hladinou mohou pozorovat úchvatný svět rostlin a živočichů.

Pobřeží lemují krásné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, proto ji vyhledávají hlavně rodiny s malými dětmi a nepříliš zdatní plavci. Za malý poplatek máte možnost si pronajmout lehátka a slunečníky. Mezi neoblíbenější patří pláže Playas de Arena, které jsou vzdálené asi 2 km.

V Soto de la Marina najdete dostatek obchodů, restaurací, barů i podniků s večerní zábavou. Navštivte proto některou z místních restaurací a pochutnejte si na typických specialitách kraje. Zajímavostí městečka je slavná rezidenční čtvrť El Sardinero, kde najdete spoustu obdivuhodných staveb. Významnou památkou je rovněž palác Magdalena nebo zdejší katedrála.

V blízkosti Soto de la Arena se rozprostírá také pohoří Picos de Europa, které umožňuje podnikat celou řadu skvělých výletů do překrásné přírody. Tento vápencový masív se zvedá do výšky přes 2 600 metrů nad mořem pouhých 25km od pobřeží. Národní park je ideálním místem pro milovníky horské turistiky a horolezectví. V této krásné přírodě žijí medvědi, kamzíci, divočáci, vlci, supi a orel královský. V údolí se nachází živé trhové městečko Potes, které je střediskem horolezectví, horské cykloturistiky, plavby na kánoích a pěší turistiky. Najdeme zde obchody vybavené nejrůznějším specializovaným příslušenstvím pro všechny druhy sportů.

Pokud zatoužíte po poznání dalších zajímavých míst v oblasti, vydejte se například do městečka Santillana del Mar nebo Vicente de la Barquera, kde si můžete zahrát golf na hřišti Golf Sta. Marina. Přibližně 8 km je vzdáleno také město Santander. Santander je hlavním městem Kantábrie, leží v široké zátoce a slouží jako přístav i rekreační turistické středisko. Najdete zde spoustu obchodů, vináren, restaurací a kaváren. V centru města najdete řadu významných památek. Stojí zde například palác Palacio Real z 19. století postavený pro krále Alfonse XIII. a jeho ženu Victorii Eugenii, který však bohužel není přístupný veřejnosti.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA