Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Viňón

Viňón - informace o obci

V nadmořské výšce 600 metrů se ve vnitrozemí severošpanělské Kantábrie rozkládá malá osada s názvem Viňón. Jde o jakési předměstí obce Cillorigo de Liébana a žije zde jen 33 stálých obyvatel. Leží sice asi 25 km od pobřeží, ale absenci moře plně kompenzuje jedinečná okolní krajina. Viňón je krásná malebná osada, kterou obklopuje mnoho přírodních krás a poskytuje řadu možností báječných výletů.

I když je Viňón jen malou vesničkou, má dopravně výhodnou polohu a vede sem kvalitní cesta. Můžete zde zažít skvělou relaxační dovolenou okořeněnou aktivní turistikou. Na své si zde přijdou především milovníci pohody a všichni kdo vyhledávají klid a odpočinek od každodenního shonu a ruchu velkých měst.

Viňón je situován doslova na úpatí pohoří, jež tvoří národní park Picos de Europa. Tento vápencový masív se zvedá do výšky přes 2 600 metrů nad mořem pouhých 25km od pobřeží. Národní park je ideálním místem pro milovníky horské turistiky a horolezectví. V této krásné přírodě žijí medvědi, kamzíci, divočáci, vlci, supi a orel královský.

V údolí, asi 4 km od Viňónu se nachází živé trhové městečko Potes, které je střediskem horolezectví, horské cykloturistiky, plavby na kánoích, jízdy na koních a pěší turistiky. Najdeme zde obchody vybavené nejrůznějším specializovaným příslušenstvím pro všechny druhy sportů.

Přibližně 110 km je vzdáleno také město Santander, které je hlavním městem Kantábrie. Leží v široké zátoce a slouží jako přístav i rekreační turistické středisko. Najdete zde spoustu obchodů, vináren, restaurací a kaváren. V centru města najdete řadu významných památek. Stojí zde například palác Palacio Real z 19. století postavený pro krále Alfonse XIII. a jeho ženu Victorii Eugenii, který však bohužel není přístupný veřejnosti.

Dalšími zajímavými města, které můžete v tomto kraji navštívit, jsou například San Vicente la Berquera, Llanes nebo vesnička Tudes.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA